#
#
Son maçında Şili ile karşılaşan Irak, grup liderliği için beraberliğin bile yeterli olmasına rağmen 2-1 kazandı ve 7 puanla grubu lider tamamladı.
29/06/2013 - 23:24

Hesapların karışık olduğu E Grubu'nda, Irak'a liderlik için beraberlik yetecek gibi duruyordu. Şili ise karşılaşmayı çok da fazla önemsemediğini, rotasyonlu kadrosuyla belli oluyordu. Bu faktörlerin arkasından çıkan sonuç da izleyenleri çok fazla şaşırtmadı ve Irak sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Maça çok daha aktif başlayan taraf Irak'tı ve takım halinde tempoyu son derece iyi ayarlıyorlardı. Sol kanattaki Dhurgam İsmail-Ammar Abdülhüseyin uyumu görülmeye değerdi ve o kanadı çok iyi işliyorlardı. Ayrıca Şili merkezi de Irak merkezine karşı son derece pasif kalmıştı ve yaptıkları hücumlar bir mıknatıslı duvara takılırcısına eriyip gidiyordu.

Oyunun ilerleyen bölümünde baskısını iyice arttıran Irak golün sinyallerini veriyordu ve nitekim gol de gecikmedi. Mohanad Abdürrahim'in çevirdiği topu çok iyi bir vuruşla gole çeviren isim Mehdi Kamil'di. Golden sonra Irak takımı tempoyu biraz düşürüp takım halinde yaslansa da, kaptıkları toplarla zaman zaman rakip kalede etkili olabiliyorlardı. 28.dakikada kullanılan köşe vuruşunda Irak savunması adeta uyudu ve Felipe Mora topu ağlara göndererek skoru eşitledi. Devre arasına kadar Şili baskıyı biraz daha arttırsa da skoru bulamadı ve soyunma odasına 1-1 ile gidildi.

Devre arasından sonra iki takım da İngiltere maçının skorunu öğrenmişçesine temposuz bir oyunla sahaya döndü ve ilk 10 dakika boyunca olgun atak diyebileceğimiz herhangi bir olay gelişmedi. Önce Henriquez, ardından da Rabello'nun oyuna dahil oluşuyla Şili canlanır gibi olsa da, Saif Salman'ın uzak yaptığı sürpriz vuruş ağlarla buluştu ve Irak takımı yine öne geçti. Bu golden oyun tamamen Irak yarı sahasında oynandı ancak kalelerini iyi savundular ve ileride topu mümkün olduğunca fazla saklayarak maçı 2-1 galip tamamlamayı başardılar. Bu sonuçla Irak 7 puanla grubu zirvede tamamlarken, Şili 4 puanla 2. oldu.

Maçın Yıldızı

Mohammad Hameed. Takımın kalecisi ve kaptanı olan Mohammad Hameed bana göre maçın en etkili performansını sergiledi. Pozisyonlardaki başarısı ve degajlardaki yüksek yüzdesinin yanısıra, önde oldukları son anlarda oyunu çok etkili bir biçimde soğuttu ve son derece yüksek bir notu hak etti.

Öne Çıkanlar

Ali Adnan. Savunmanın patronu Ali Adnan yine son derece etkili ve mücadele gücü yüksek bir performans ortaya koydu ve takımının hücumları başlatmasında bir numaralı rolü başarıyla üstlendi.

Mahdi Kamil. Takımın üstünlük sayısını kaydeden Mahdi Kamil, merkezde verdiği mücadelenin yanısıra yaptığı gizli gol koşularıyla da çok etkili oldu ve galibiyette önemli rol oynadı.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesiyle beraber karşımıza “MateStation” isimli bir ürün de çıkabilir....