#
#
Beklentilerin altında kalan Mısır, İngiltere'yi 2-0 mağlup ederken bu sonuçla iki ekip de evlerinin yolunu tuttular.
30/06/2013 - 08:53
Turnuva başlamadan önce öngörüler Şili'nin liderliğinde bitecek grubun arkasına dizilmesi muhtemel takımların Mısır ve İngiltere olduğu yönündeydi. Ölüm grubu olarak adlandırılabilecek grupta, ölmesi beklenen Irak herkesi öldürererek grubu lider tamamlarken, İngiltere bu yaz ikinci genç takım turnuvasına da grup soınuncusu olarak veda etti. Futbollarında bir şeylerin yanlış gittiği kesin.
 
İngilizler hiçbir yaş kategorisinde topla arası iyi takımlar çıkaramıyorlar. İngiltere maçlarında top hep rakipte oluyor. Dün de çoğunlukla Mısır'ın topa sahip olduğu karşılaşmada İngiltere kontrataklarla, geçiş hücumlarıyla, hızlı hücumlarla etkili olmaya çalıştı. Oysa futbolun şifreleri, %80'e yakın bir şekilde topa sahip olan takımın maçı kazandığını söylüyor. İşin matematiğinde ağır basan taraf olan Mısır'ın  maçı kazanması buradan bakılınca şaşırtıcı değil gibi.
 
Ancak İngiltere, oyun anlamında zayıf görünse de turnuva başından bu yana tüm maçlarda önemli sayıda gol pozisyonuna girmeyi başardı. Bu maçta da direkleri döven, kaleciyle karşı karşıya fırsatlardan yararlanamayan İngiltere'nin üç maçının özetinde ciddi bir beceri yoksunluğu olduğunu söylemek gerek. Mısır gibi savunma zaafları nedeniyle turnuvaya veda eden bir takım ise, dün vasat kaldığı hücum tarafında attığı şık gollerle turnuvadaki teselli ikramiyesine sahip oldu. 
 
İngiliz futbolu tepetaklak gitmeyi sürdürüyor ama durumu değiştirmeye dair bir hamleleri olduğunu söylemek zor. Mısır ise kendi klasiğini izletmeyi sürdürüyor; sürekli Afrika'nın en iyisi olmayı başaran takım ya finallere gelemiyor ya da gruplarda çakılıyor. İki takımda da gösterdiklerinden fazlası var ama sorun ne bir türlü çözemiyorlar. Biri vasat savunması, öteki vasat hücum becerisinin cezasını çekerek Temmuz gelmeden evlerine dönüyorlar...
 
Maçın Yıldızı
 
Trezeget: Mısır'ın golcüsü attığı çok şık golün dışında ikinci golde yaptığı istemsiz asist ile maça damgasını vurdu. Hareketliydi ve maçın genelinde iyi bir görüntü sergiledi.
 
Öne Çıkanlar: 
 
Ross Barkley: İngilizlerin en önemli oyuncusu maç boyunca ciddi fırsatlardan yararlanamamasına karşın, geleceğe dair iyi sinyaller verdi. Everton'da onu daha sık izleyeceğiz gibi görünüyor.
 
Eric Dier: Attığı frikik direkte patlamasa işler İngiltere için değişecekti. Turnuvada belli bir seviye tutturan oyunculardan biri olmayı başardı.
 
Larnell Cole: Çok hareketliydi, çok pozisyon yarattı, pozisyona girdi. Beklentilerin üzerindeydi ama sonucu değiştiremedi.
 
Ahmed Hassan: Turnuvadaki son maçında takımın kapanış golünü çok klas bir şekilde attı ama ondan beklentilerin altında kaldı. İlk iki maçta daha iyi bir görüntü çizse, bugün Mısır son 16'da olabilirdi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi Band 5 için oldukça önemli...