#
#
ABD futbolunun rol modeli Alex Morgan, Tayland’a beş gol birden attı.
12/06/2019 - 01:30
2019 Dünya Kupası’na Tayland’ı 13-0 yenerek başlayan ABD’de gecenin kahramanı Alex Morgan’dı. 29 yaşındaki oyuncu rakip filelere birbirinden güzel beş gol gönderdi. Bu aynı zamanda bir rekorun ortağı olması demekti.
 
 
Dünya Kupası tarihinde bir maça beş gol birden sığdıran tek bir oyuncu vardı. O da bir ABD oyuncusuydu. 1991 Dünya Kupası’nda ABD ile Tayvan arasında oynanan çeyrek final maçında Michelle Akers Stahl beş gol birden kaydetmişti. O günden bu yana da turnuva tarihinde beş gol birden atan ikinci bir oyuncu çıkmamıştı.
 
Alex Morgan, vatandaşı Akers’in yanına ismini yazdırdı.
 
 
Dünya Kupası tarihinde ABD formasıyla hat-trick yapan ise dört oyuncu bulunuyor. Akers ve son olarak listeye eklenen Morgan’ın yanı sıra, 2015 finalinde Japonya’ya üç gol atan Carli Lloyd ve 1991’deki yarı final maçında Almanya’ya 23 dakika içinde üç gol atan Carin Jennings tarihe geçmiş diğer isimlerdi.
 
ABD tarihinin en golcü dört oyuncusundan biri olan Morgan, beş golle yıldızlaştığı Tayland maçından sonra Visa maçın oyuncusu seçildi. Golcü oyuncu ödülünü, stadyumda bulunan annesine vererek de hoş bir jeste imza attı.
 
Morgan, ABD takımının son üç senedeki en skorer oyuncusuydu. Büyük ihtimalle 2019’u da aynı sıfatla bitirecek. Belki de Dünya Kupası’nın en golcü oyuncusu olacak. Bu hedefe çok yakın…
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yayınlandıktan sonra büyük bir patlama yapan Netflix dizisi Squid Game için bugün sürpriz bir...