#
#
Afrika futbolunun yükselen ülkelerinden Mısır, futbol dünyasına önemli bir orta saha oyuncusu hediye etmek üzere.
18/06/2013 - 20:32
Mısır futbolu Afrika'daki turnuvalar seviyesinde zirvede olsa da, hem oyuncular hem de milli takım bazında dünyada beklenen noktaya gelebilmiş değil. Ancak oldukça umut vaat eden yeni jenerasyonun oyuncuları, kahramanları olan eski yıldızların aksine Avrupa'da daha kalıcı olma hedefinde. Listenin başında ise genç firavun Saleh Gomaa geliyor.
 
Aslında ona Mısırlı Iniesta deniyor ama bizim gözümüzde daha net canlanması açısından Selçuk İnan benzetmesi de ona yakışıyor. Afrika 20 Yaş Altı Şampiyonası'nda mutlu sona ulaşan Mısır'ın en önemli parçalarından biri olan Gomaa, geçtiğimiz yıl düzenlenen Yaz Olimpiyatlar Oyunları'nda dikkatleri üzerine çekmiş ve Afrika elemeleri öncesi kendisine bir izleyici kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Mısır A Milli Takımı'nda da forma giyen genç oyuncu, bu turnuvada kendisi için son kararı verecek olan birçok kulüp tarafından yakından izlenecek. Karar becerisi, oyun görüşü ve yüksek isabet oranıyla attığı öldürücü paslar, onun futbol kimliğinin öne çıkan yönleri.
 
Genç Firavunlar Cezayir'de mutlu sona ulaşırken, Gomaa içinde Manchester United, Borussia Dortmund, Anderlecht ve Granada'nın da bulunduğu birçok kulüpten deneme teklifi aldı. Özellikle Dortmund'daki antrenmanların çok iyi geçtiğini söyleyen genç orta saha oyuncusu Nuri Şahin ile de uzun uzun sohbet etmiş. Hem İlkay Gündoğan'ın hem de Nuri'nin kendisine çok sıcak davrandığını söyleyen Gomaa, ''Borussia Dortmund 1.5 yıldır hiçbir oyuncuyu deneme antrenmanına almamış. Ben ilk oldum. Bu iyi mi kötü mü bilmiyorum ama teknik direktör Klopp benimle özel olarak ilgilendi ve gelecek yıl aralarında görmeyi umduğunu söyledi'' ifadeleriyle, gidiş yolunu çizmiş gibi görünüyor. 
 
Menajerinin Borussia Dortmund ve Anderlecht ile görüştüğünü söyleyen Gomaa için bu turnuva karar niteliği taşıyor. Klopp'un hem Mainz, hem de Borussia Dortmund'da verim almayı başardığı problemli ama yetenekli bir oyuncu olan bir başka Mısırlı Mohamed Zidan'ın izinden gitmesi bu turnuvada göstereceği performansa bağlı. Turnuvada yapacakları Gomaa'nın zirveye kolay yoldan mı, yoksa zor yoldan mı ulaşacağını belirleyecek gibi görünüyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi imzalı POCO X3 NFC modeli için uzun süredir beklenen Türkiye satışı sonunda başladı....