#
#
Dünya Kupası sona erdi. Bundan sonra kısa bir Avrupa Şampiyonası…Tam da İngiltere'nin istediği gibi!
07/07/2018 - 02:41
Dünya Kupası çeyrek finalinde aynı gün içinde hem Brezilya hem de Uruguay elenince yarı finalde mücadele edecek dört takımın da Avrupa’dan olacağı kesinleşti.
 
Zaten turnuvanın ikinci turunda Amerika ve Avrupa dominasyonu vardı. Afrika takımları gruptan çıkamazken, Asya’dan sadece Japonya son 16’ya kalmıştı. Yarı finaller öncesinde ise Güney Amerika takımları dönüş biletlerini almış oldular. Aslında tam İtalya’nın istediği ortamdı!
 
Dünya Kupası’nda buna benzer ilk durum savaş öncesi dönemde yaşanmıştı. 16 katılımcılı 1934 Dünya Kupası’na Avrupa dışından dört takım iştirak etmişti. Onlardan hiç biri çeyrek finali görememiş, kupayı da ev sahibi İtalya kazanmıştı.
 
İtalya, 1982’de de aynı şekilde kupaya uzandı. İspanya’daki turnuvada yarı finale kalanlar İtalya, Polonya, Almanya ve Fransa’ydı. Aradan sıyrılan Gök Mavililer’di.
 
İtalya bir sonraki kupasını 2006’da kazandı. Yer Berlin, rakip Fransa’ydı. Yarı finalde elenen Almanya ve Portekiz ise bir gün önce üçüncülük maçı oynamıştı. Finalin kazananı İtalya’ydı. Üç kere benzer şekilde kupaya uzanan Akdeniz temsilcisi şu anki durumdan memnun olabilirdi. Fakat İsveç’e elenerek bu seneki turnuvada yer alamadılar.
 
Fakat İngiltere var! Dört Avrupalı’nın aynı anda yarı finale çıktığı diğer turnuva 1966’ydı. Almanya SSCB’yi, ev sahibi İngiltere de Portekiz’i eleyerek finale çıkmıştı. Unutulmaz İngiltere – Almanya finalini ise ev sahibi uzatmalar sonunda 4-2 kazanmıştı.
 
İngiltere henüz yarı finalde değil ama yarı finalin kapısında. Kupayı kazanmak için yıllardır bekleyen İngilizler, 1966’daki ortamı yakalamış durumda. Üstelik bu sefer güçlü rakipleri de yok. Fikstürde önleri açık. Aynı zamanda Brezilya, Almanya ve Arjantin’den birinin dahi yarı finalde olmadığı ilk Dünya Kupası’nı izleyeceğiz. İtalya da evde kalmışken, İspanya’da elenmişken…
 
Fikstür de tarih de ‘İngiltere’ diyor…
 
 
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
bakkalda bile 10 tl olmuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hocam burada bomonti adada biraya 25 lira verecek kaç kişi var allasen.
 
gelen varsa bu ctesi orada olalım 14 temmuz aksamı
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
FIFA 2018 Dünya Kupası’nın enerjisi, adidas Creator Collective’de buluşacak
18 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında Bomontiada adidas Creator Collective’de 22 gün süresince maç izleme, PlayStation zone, stüdyolar ve sürprizlerle Dünya Kupası enerjisi yaşanacak.
 
http://www.tribundergi.com/haber/fifa-2 ... -bulusacak
 
***
 
Birkaç gün önce bahsettiğimiz etkinlik hayata geçti.
Pazartesi 19:00'da Dünya Kupası partisi var.
Lütfen gelmek isteyenler (+eşi ile, sevgilisi ile)
bize DM'den isim bildirsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Samsung‘un geçtiğimiz yıl tanıttığı amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy...