#
#
Galatasaray tribün gruplarından Tek Yumruk, Metin Kurt adına bir kütüphane girişimi başlattı.
31/10/2012 - 14:42
Tekyumruk.com sitesiden girişime ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:
 
Çizgi Metin bilgi olup, hayâl olup, umut olup çocukların üzerine yağacak!
 
Türkiye´de Çizgi Metin lâkabıyla ünlünen, öncülüğünde üç kez ardarda şampiyonluğu tadan Galatasaray´ımızın unutulmaz ismi Metin Kurt; bizim için hiçbir endüstrinin yaratamayacağı kadar gerçek bir kahramandı. Galatasaray ve milli takımdaki tartışmasız başarılarıyla, duruşundan taviz vermeyen mücadeleci kişiliğiyle, mütevaziliğiyle, halka yakın olan, halktan yana olan sıcacık yüreğiyle sessizce aramızdan ayrıldığında yaşadığımız derin keder bugün bir nebze de olsa hafifliyor.
 
Tekyumruk olarak 2011 yılının Ocak ayında başta Metin Kurt olmak üzere arkamıza aldığımız büyük bir sevgi ve destek ile Hakkari´nin Çimenli Köyü´ne yine başka bir efsanemizin adını yaşatacak Metin Oktay kütüphanesi kurmuş ve Çimenli Köyü´ne içinde barışın, umudun ve sadece güzelliklerin olduğu yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamıştık. Sadece kitaplarımızla değil, yanımıza aldığımız sarı kırmızı atkı ve berelerimizle de güldürmüştük Hakkarili çocukların yüzünü. Daha o kitapları götürdüğümüz ilk günden anlatmaya çalışmıştık onlara, bilginin nasıl insanın içini ısıtacağını. Onların yüzündeki gülümseme bizi o kadar çok etkilemişti ki, bunu bir daha yapmalıydık.
 
Yeni kütüphanemizi kurma fikri Metin Abiyi kaybetmeden önce de vardı. Ama ölüm onu öyle hızlı aldı ki yanına bu kez yine "Metin" olmak zorundayız. Aramızdan aniden ayrılan Metin Kurt´u unutmayacak, adını ve bize miras bıraktığı o güzel değerleri gelecek nesillere taşıyacağız. Çimenli Köyü´nden sonra Borçka´ya taşıyoruz umudumuzu. Mehmet Akif Ersoy İlk ve Orta Okulu´na Metin Kurt´un adını yaşatacak bir kütüphane kuruyoruz. Umuyoruz ki Artvin Borçka´da ´çizgi´de duran çocukların başta doğruluk ve dürüstlük olmak üzere Metin Kurt´un hayatından çıkaracağı nice dersler olacak.
 
Her şeyin para, her şeyin profesyonellik sayıldığı günümüz dünyasında, bunların hepsini elinin tersiyle iten Metin Kurt´u unutturmamak, Borçka´lı çocukları rengârenk bir dünyayla, koca bir çınarla tanıştırmak için yola çıkıyoruz. Biliyoruz ki, efsanelerimizi çocukların yüzündeki gülümsemede yaşatabildiğimiz sürece Tekyumruk´uz. Gelin, siz de "Metin" olun, bu gülüşe eklenin.
 
İletişim kurabileceğiniz kanalları ve kitap gönderebileceğiniz adresleri aşağıda bulabilirsiniz. Her türlü ders ve test kitabı, ansiklopedi, çocuk ve gençlik edebiyatı, hikâye, şiir, romana ihtiyacımız var... Ana sınıfındaki miniklerimiz için okul öncesi çocuk kitabı, tüketim malzemesi ve kırtasiye araç gereçleriyle de destek olabilirsiniz.
 
TEKYUMRUK
 
İletişim:
Kargoyla gönderecekler için:
Revolta Grafık Matbaa Yeşilce Mah. İbrahimkaraoğlanoğlu Cad. No:15 Cevahiroğlu Han Kat:1 D:2 Seyrantepe / İstanbul
 
Elden bırakmak isteyenler:
İstiklal Caddesi Vakıf Gökçek Han, (Mis sokağın girişinde, köşedeki bina) 3. kat Eski Açık Cafe Bar´a elden bırakıp bizlerle tanışabilir.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Biliyorsunuz robotlar artık hemen her şeyi yapabiliyor. Rubik küp çözen bu robot da kendi alanında...