#
#
Yaz transfer sezonunda gündemde bomba etkisi yaratacak açıklamalar arka arkaya geldi.
23/07/2018 - 21:30
Üstelik bu açıklamalar, gerçekleşen bir transferin arkasından sarf edilen sözler olmadı. Dünya Kupası'ndan önce, İngiltere'de eğitim ve yardım gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen ve ardından formasını hediye edip fotoğraf çekilen Mesut Özil, uzun süredir Alman basınını meşgul ediyordu.
 
Hazırlık karşılaşmalarında tribünlerce ıslıklanan ve Dünya Kupası'nda hem taraftarların hem de basının kıskacı altında olan Mesut, turnuva boyunca sürdürdüğü sessizliğini 22 Temmuz'daki bu tweet ile bozdu.
 
ttps://twitter.com/MesutOzil1088/statuses/1020984884431638528
 
Mesut Özil, yayınladığı yazıyla kendisine yapılan ırkçılık ve saygısızlık nedeniyle artık Almanya Milli Takımı'nın formasını giymeyeceğini açıkladı. Buluşmanın siyasi bir yanının bulunmadığını da sözlerine ekleyen Mesut, çektirdiği fotoğrafın saygıdan kaynaklandığını dile getirdi. Olay sürekli olarak siyasi bir yana çekilirken, Mesut Özil'in hedefinde Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel ve destekçileri de vardı.
 
Mesut'un, ''Onların gözünde, kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde ise göçmenim'' sözleriyle eleştirdiği DFB'den ise açıklama gecikmedi. Federasyon, “Mesut Özil’in milli takımdaki üstün formundan dolayı müteşekkiriz. Ancak bize yöneltilen ırkçılık suçlamasını kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
Karşılıklı açıklamaların yaşandığı sıralarda ise Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, sözleriyle gündeme damga vurdu! Uli Hoeness, Mesut Özil’in uzun süredir Almanya Milli Takımı’na katkı sağlamadığını savunarak “Bu hayaletin kararına sevindim. Yıllardır b*k gibi oynuyordu. Uzun zamandır milli takıma verdiği bir şey yoktu. Kazandığı son ikili mücadele şampiyon olduğumuz 2014 Dünya Kupası’nda önceydi… Şimdi, bu b*ktan performansının ardından bu fotoğrafın arkasına saklanıyor. Gerçek dünyada olmayan, 35 milyon erkek takipçisi olan bir futbolcu… Mesut Özil’in zaten milli takımda yeri yoktu” dedi.
 
Alman medyasında geniş yer bulan bu açıklamaları Sport1, hem web sitesinden hem de resmi Youtube kanalından ses kayıtlarıyla birlikte yayınlandı.
 
Kaynak: Sport1, BBC
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sennheiser yeni kulaklığını müzik tutkunlarının beğenisine sundu. Sennheiser HD 560S olarak...