#
#
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü, sezon boyunca yaşanan hakem hataları nedeniyle hem TFF'ye hem de MHK'yi yaptığı açıklamayla sert bir dille eleştirdi.
15/04/2013 - 09:12
Mersin İdman Yurdu'nda Bursaspor maçında hakem hatası ile yenilen golün ardından sert bir açıklama geldi. Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü tarafından yapılan açıklama şöyle;
 
"Mersin İdman Yurdu kulübü olarak bugüne kadar yapılan hakem hatalarından kaç puan kaybettiğimizin hesabını tutamaz olduk.
 
Son üç haftada yapılan fahiş hakem hatalarından kaybettiğimiz puanlar yüzünden, takımımız saha içinde futbol adına tüm olumlu davranışları sergilese de puan cetvelinde alt sıralardan kurtulamamaktadır.
 
Bu fahiş hakem kararları olmasa takımımız ligde bugün çok farklı yerlerde olabilecekti.
 
Ülke ekonomisinin 5.büyük kentinin takımının içinden çıkılmaz bu durumlara düşürülmesi, bir büyük camianın kaosa sürüklenmesi ve küme düşürülmeye sistematik olarak çalışılması, sporun etiğine, yetkili kurulların yapılanışına, eşitlik ilkesine ve fair-play ruhu ile ne derece bağdaşmaktadır SORARIZ!!
 
TFF ve MHK'ye kamuoyu önünde soruyoruz;
 
Kulübümüzün matematiksel olarak kümede kalma şansı varken bile bizleri küme mi düşürmüştünüz?
 
Futbol takımımıza yapılan bu hatalar ve taraflı uygulamalar hata olmaktan çıkmakta ve art niyet barındırmaktadır. Her ne kadar buna ihtimal vermek istemesek bile!!
 
MHK Başkanı Sayın Zekeriya Alp üç büyük takımların hatalı en basit bir taç veya korner atışında dahi medya kuruluşlarına açıklama yapmaktan kaçınmazken son üç haftada fahiş hakem kararları sebebiyle tam 7 puan kaybeden ve ligin dibine demir atmasına sebep oldukları takımımız için neden hiçbir açıklama ve kamuoyunu bilgilendirme yapma gereği duymamaktadırlar? Kulübümüz Spor Toto Süper Ligi'nin ve ülkemizin bir kulübü değil midir?
 
Sizlere birkaç maçı örnek olarak vermek istiyoruz.
1. Sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe maçının 88.dakikasında futbolcumuz Ergin Keleş gole giderken aleyhimize verilen ve sonrasında kalemizde gol olan anlaşılmaz faul kararı.
2. İkinci yarıdaki kendi evimizde oynadığımz Beşiktaş maçında verilmeyen bariz penaltımız.
3.Trabzonspor maçında verilmeyen ve tüm hakem hocaları ve yorumculara göre de penaltı olan 2 pozisyonumuz.
4. Deplasmanda oynadığımız ve resmen canımızı zor kurtardığımız Kayserispor maçı.
5. İlk yarının son maçında Gaziantep'te futbolcumuz Wissem Ben Yahia rakip oyuncu tarafından yapılan ve hakem tarafından verilmeyen penaltı kararı.
6. İlk yarıda deplasmanda oynadığımız Kasımpaşa maçındaki uzatma dakikalarında lehimize verilmeyen bariz ofsayttan sonra yediğimiz gol.
7. Geçen hafta Galatasaray maçlarında yapılan aleni hakem hataları.
7. Son olarak Bursaspor maçında verilmeyen net penaltımız, yediğimiz golde ise verilmeyen 1 metrelik net ofsayt. Ve birçok burada yazmadığımız aleyhimize verilen kararlar. Ancak tek bir ortak nokta var o da TESADÜFEN tüm hatalar ve yanlış kararların kulübümüz lehine verilmiş olması.
 
Bizim aleyhimize yapılan hakem hataları üç büyük takımlardan birisine yapılmış olsa idi Türkiye'de yer yerinden oynardı biliyoruz. MHK Başkanı Sayın Zekeriya Alp kanal kanal bağlanır, açıklama yapma gereği duyardı. 
 
Ama kimse suskunluğumuzun acizliğimizden olduğunu düşünmesin !!
 
Yeri ve zamanı geldiğinde mutlaka kulübümüz haklarını korumak ve futbolumuzun geleceği adına konuşacağız. 
 
Şimdi TFF ve MHK 'den tatminkar bir açıklama bekliyoruz. Mersin İdman Yurdu'nun küme düşürülmesi için kapalı kapılar arkasında kararlar mı alındı?
 
Son haftalarda neden hakem hataları sürekli aleyhimize olmakta?
 
Galip gelmek ve üç puan almak için geçen hafta yaşamış olduğumuz ve tüm Türkiye'nin şahit olduğu gibi hakemlere ve temsilcilere hakaret ve tasvip etmediğimiz davranışlarda mı bulunmamız gerekiyor?
 
GALİBİYETLER GEÇEN HAFTA Kİ GİBİ YAŞANAN ÇİRKİN OLAYLAR SONUCUNDA MI ALINIYOR?
 
Mersin İdman Yurdu takımı olarak lig bitimine kadar aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğimizi ve asla Fair-Play ruhu ve olgusu dışına çıkmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
TFF, MHK ve diğer kurumlardan da aynı ciddiyet ve adaleti bekliyoruz!!" açıklamasını yaptı.
Ahmet Selim Kahraman
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple, tüm dünyayı saran ve etkisini artıran koronavirüs (COVID-19) ile mücadele konusunda...