#
#
D Grubu'nda Amerika kıtası takımları üst düzey kaliteleriyle göze çarparken, Yunanistan onları zorlamaya çalışacak. Zayıf Mali ise prestij mücadelesinde...
20/06/2013 - 11:54

Meksika: Eski Milli Takım oyuncusu Sergio Almaguer'n çalıştırdığı Meksika takımı, U-17 seviyesinde tam bir fenomen iken, bu başarıyı tam anlamıyla U-20 ve A Milli Takım seviyesine taşıyamıyor. Geçmişte Rafa Marquez, Giovanni Dos Santos ve Carlos Vela gibi isimleri bu turnuvada parlatan ülke, her şeye rağmen yine çok iddialı bir kadroyla bu turnuvaya geliyor. Jesus Corona, Julio Gomez ve kaptan Antonio Briseno takımın dikkat çeken isimleri. Çok iyi bir savunmaya sahip olan ve çok hızlı atağa çıkan Meksika takımının, bir aksilik olmazsa grubu lider tamamlasını bekliyorum.

Paraguay: Victor Genes'in çalıştırdığı Paraguay 20 Yaş Altı Milli Takımı, geçmişini mumla arıyor. 1970 ve 1980'li yıllarda iki şampiyonluğu bulunan ekip, son organizasyonlara düzenli katılma sıkıntısı yaşıyor. Ancak bu organizasyona yüksek beklentiler eşliğinde katılıyorlar ve teknik direktör Genes, sahada terlerinin son damlasına kadar mücadele edeceklerini söyledi. Takım savunmasında ve mücadele konusunda üst düzey bir ekip olan Paraguay, hücum hattında bazen üretkenlikten uzaklaşabiliyor. Kaleci Diego Morel bana göre takımın en çok dikkat edilmesi gereken oyuncusu. Bu veriler ışığında, Paraguay'ın grubu biraz zorlansa da 2. sırada tamamlayacağını düşünüyorum.

Yunanistan: Turnuva öncesinde Katidis şokuyla sarsılan Yunanistan, her şeye rağmen Türkiye'ye iddialı geliyor. Geçmiş Avrupa Şampiyonaları'nda düzenli olarak yer alan Yunanistan, bu turnuvaya ilk kez katılacak olmanın heyecanını yaşıyor. Katidis'in yokluğunda Dimitris Diamantakos ve Kostas Stafylidis'in dikkat çekmesi bekleniyor. Yunan takımının Meksika ve Paraguay karşısında işleri zor olsa da, Mali karşısında alınacak bir galibiyet onları bir üst tura taşımaya yeterli olabilir.

Mali: 1999 yılında Seydou Keita'nın yıldızlaştığı ve 3. tamamladıkları turnuvanın ruhunu arıyorlar dersek çok da yanılmış olmayız. Fransa'da oynayan Abdoulaye Keita ve Tiecoro Keita'nın sırtladığı Mali'nin bu gruptaki işi hiç kolay değil. Ancak teknik direktörleri de işlerinin zor olduğunun farkında ve başarıdan ziyade, bu turnuvadan yer almanın onlara katacağı gelişimin çok daha önemli olduğunu vurguluyor. Grupta son sırada yer almaları muhtemel.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 ile beraber resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Note 20 Ultra için fiyat...