#
#
Galatasaray'ın efsane oyuncusu George Hagi, sarı kırmızılı takıma 31 Temmuz 1996'da imza atmıştı.
31/07/2013 - 15:27

Romanya, Türk futbolu ve Galatasaray tarihinde unutulmazlar arasına giren George Hagi, 1996 yılında, tam da bugün Galatasaray'a imza atmıştı. Sarı kırmızılı takımda oynadığı 4 sezonda da şampiyonluk yaşayan Hagi, bir de UEFA Kupası kaldırmıştı. 

Basamakları bir bir tırmandı
Hagi, kariyeri boyunca Avrupa'nın en büyük kulüplerinde forma giymeyi başarmıştı. Farul Costanta takımında futbol macerasına başlayan Hagi, Romanya'da Stea Bükreş formasıyla gösterdiği başarılı performansın ardından Real Madrid'in yolunu tuttu. İlk sezonunda başarılı olamayan Hagi, ikinci bir şans isteyerek takımda kaldı ve Real Madrid'i tabiri caizse uçurdu. Beyaz Şimşekler, şampiyonluğu o yıl son maçta kaçırdı. Hagi, mutsuz olduğunu gerekçe göstererek Real Madrid ile sözleşmesini uzatmadı ve Brescia'nın yolunu tuttu.

İtalya macerası
İtalya'da iki sezon geçiren Hagi, takımının İtalya Kupası'nı kazanmasına yardım etti. Bu, Brescia'nın kulüp tarihindeki en büyük başarılardan biridir. 

İspanya'ya dönüş
Hagi, İtalya'da iki sezon geçirdikten sonra tekrardan İspanya'nın yolunu tuttu. Barcelona'ya imza atan Kartpatların Maradonası, 2 sezonda 35 maça çıkabildi. Cruyff ile sürekli tartışan Hagi, kariyerindeki en önemli imzalardan birini atmak üzere İstanbul'a ayak bastı.

Son durak: Galatasaray
Hagi, 1996 yılının yazında kendisini en rahat ve güvende hissedeceği takım olan Galatasaray'a imza attı. Geldiğinde yaşının 35 olduğu iddia edilen ve eleştirilen Hagi, eleştirilere sahada cevap vereceğini söylemiş, çıktığı ilk üç maçın hepsinde takımının galibiyet gollerini atmıştı. 5 sezon formasını giydiği ve efsaneleştiği Galatasaray'da futbolu bırakan Hagi'nin, İnter ve Real Madrid'in 'Futbola dön' çağrılarına kulak asmadığı da söylenir. Uzaktan attığı goller, isabetli frikikleri, liderliği ve en önemlisi kaybetmeye karşı tahammülsüz olması, onu efsaneler arasına soktu.   

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
2020 sezonunda düzenlenen tüm yarışlarda 9 kez ipi göğüsleyen Mercedes-AMG Petronas takımı,...