#
#
Marmaris'te ilk kez düzenlenen Salcano Gran Fondo Marmaris bisiklet yarışını, Çeşme Gran Fondo'yu da alan Gökhan Uzuntaş kazandı.
15/04/2018 - 14:51
97km'lik uzun partkurda koşulan etapta Gökhan Uzuntaş en yakın takipçisinin zaman farkıyla (9 dakika) önünde ipi göğüsledi. Uzuntaş, geçen Kasım ayında Çeşme'de de ilki düzenlenen Gran Fondo Çeşme'de uzun etabın galibi olmuştu.
 
Marmaris'te Atatürk Caddesi'ndeki Türkmenistan Parkı önünden başlayıp, aynı noktada sona eren yarışın startını Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar verdi.
 
 
Sadece amatör sporcuların katıldığı organizasyonda, 97 kilometrelik uzun ve 65 kilometrelik kısa parkur olmak üzere iki farklı kategoride yarışlar yapıldı. Yarışlarda, Türkiye'nin yanı sıra ABD, İngiltere, Kanada, Belçika, İsviçre, Hollanda, İrlanda, Azerbaycan, Yemen ve Irak'tan 482 bisikletçi pedal çevirdi.
 
 
97 kilometrelik uzun parkurda erkeklerde Gökhan Uzuntaş, 3.02.31'lik derecesiyle birinci, İsmail Çavuşoğlu 3.13.35 ile ikinci, Egemen Mercanlıoğlu da 3.13.42 ile üçüncü oldu.
 
 
Aynı parkurda kadınlarda Arzu Sağnak 3.56.15 ile birinciliği, Fatma Sezer 4.07.20 ile ikinciliği, Kübra Bektaş ise 4.22.48 ile üçüncülüğü elde etti.
 
65 kilometrelik kısa parkuru ise erkeklerde Alper Köroğlu 2.04.38'lik derecesiyle birinci, Ozan Yavuz 2.10.04'le ikinci, Sedat Keskin de 2.10.05'le üçüncü sırada tamamladı.
 
Aynı parkurda kadınlarda Esra Gökçek 2.31.12'lik derecesiyle ilk sırada yer alırken, Azize Bekar 2.31.12'yle ikinci, Özge Seçkin ise 2.35.34'le üçüncü oldu.
 
Marmaris'in eşsiz doğasında pedal çevirmek
Tribundergi ekibi olarak yarışı davet edilen özel medya grubu içinde takip ettik. Yarış süresi boyunca da uzun parkur hattı üzerinde TRT'de Ömer Yavru'nun sıkı araba sürücülüğünde pelotonun içinde takip ettik. Parkurun ne kadar sert ve zorlu olduğunu görmek için parkuru boydan boya geçmek gerekli. Gerçekten iniş cıkışlarıyla inanılmaz zorlu bir yarış yaşandı.
 
 
Denizi ve dağların denize düşen heybetiyle güzel belde Orhaniye'den geçiş fotoğraflık anlara evsahipliği yaptı
 
 
Selimiye yoluna doğru pedal basılırken
 
 
Pedalları bırakıp suya atlayası gelmez mi insanın burada. Yarış olmasa mutlak yapılası...
 
 
Bozburun'a doğru asftal ısınıyor güneş tepeye doğru yol alıyor...
 
 
Gökhan Uzuntaş lokomotif gibi çalışıyor...
 
 
Bir Tribündergi Network projesi olan frontset sadece
bisiklete adanmış yeni bir alt kanal.
Takibe alın!
 
https://twitter.com/FrontSet
https://instagram.com/frontset
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Instagram fenomeni Bianca Devins, kan donduran bir cinayetin kurbanı oldu. Brandon Andrew Clark tarfından vahşice katledilen...