#
#
Salcano Gran Fondo Marmaris'in ardından ödül töreni öncesi Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'la kısaca yarışı ve Marmaris'te bisikleti konuştuk.
17/04/2018 - 17:15
Salcano Marmaris Gran Fondo'ya başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Marmaris'in Belediye Başkanı Ali Acar ile organizasyonun son anlarında ödül töreni öncesi bir araya geldik ve yarışla ilgili görüşlerini aldık. Marmaris ve bisiklet konusunda da bizleri bilgilendiren başkanın hedefinde Marmaris'i bisiklet kenti yapmak ve Gran Fondo Marmaris etkinliğini uzun yıllar düzenlemek var.
 
Salcano Marmaris Gran Fondo’nun ardından Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’la beraberiz. Öncelikle organizasyon ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Sizler adına organizasyon nasıl geçti? Marmaris’in her şeyiyle ilgilenen biri olarak memnun musunuz bu hafta sonundan?

Gran Fondo Marmaris’in ilk yılı çok başarılı geçti. Biz de çok mutlu olduk çünkü yapmış olduğumuz her etkinliğin sonunda bu mutluluğu yaşamak, başarıyla, kazasız belasız sonuçlanması anlamına geliyor. İlk defa tertiplenmiş bu amatör bisiklet yarışına 500’ün üzerinde sporcunun katılması, burada olmaları, onları ağırlamış olmamız, Marmaris’in tanıtımı için önemli. Parkur olarak da bisikletçiler çok memnun kaldılar. İnşallah bundan sonra bunu devamlı hale getirip her yıl bu etkinliği daha da geniş katılımlı şekilde gerçekleştireceğiz. Biz çok mutlu olduk.
 
Peki önümüzdeki yıllarda Marmaris yeni ve daha fazla organizasyona açık mı yoksa belirli organizasyonları seçerek onların en iyilerini yapmayı mı hedefliyor? Buna Belediye Başkanı olarak bakış açınız nasıl?
İki açıdan da değerlendirme yapıyoruz ama özellikle “aktif tatil bölgesi Marmaris” sloganıyla çıktığımız yolda sportif etkinlikler, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapma taliplisiyiz. Bunun da içinde en önemlisi denizle, yüzmeyle bağlantılı etkinlikler öncelikli. Aynı kalitede bisiklet, koşu ve triatlon yarışlarını ön planda tuttuğumuzu ifade edebiliriz. Her türlü projeye de açığız, değerlendiriyoruz. Tabii ki çok fazla yoğunluk varken pasif kalacak etkinlikleri değerlendirip bir kenara bırakıp etkinliklerin altyapı çalışmalarıyla birlikte daha zengin bir hale gelmesi için programımıza alıyoruz.
 
 
http://funkyimg.com/i/2EWgX.jpeg
 
Bisikletle ilgili ısrarınızı ve belediyenın bakış açısını biliyoruz. Çok güzel bisiklet yollarımız var. Kendi adıma evimden çıkıp trafiğe karışmadan her işimi görebiliyorum mesela. Bisiklet yolları ile ilgili yakın dönem planlarınız neler?
Bu projeye üç yıl önce başladık ve her yıl kış döneminde yapmış olduğumuz çalışmalarla, altyapı çalışmaları ve yol düzenlemeleriyle, 12 metre ve üzerindeki genişlikteki tüm yollarımıza artık bisiklet yollarını koyuyoruz. Şu anda 19 km’ye ulaştı Marmaris kent içi bisiklet yollarımız. Bundan sonra her yıl yapacağımız çalışmalarla yol düzenlemeleri yoğun bir şekilde devam edecek ve Marmaris’i bisiklet yolu ağlarıyla örmüş olacağız.
 
Bisiklet turizmine de önemli bir yansıması oldu elbette. İlk meyveleri almaya başladınız mı?
Duyuyoruz, Mallorca’ya milyonlarca turist bisiklete binmek için gidiyor. Barselona’ya gidiyorlar. Neden Marmaris bunların bir benzeri olmasın? Temel amacımız bu. Marmaris tüm dünyada ve Avrupa’da bisiklet yollarıyla bilinen, tanınan bir kent haline gelecek.
 
Tribun Dergi ve Front Set ekibi olarak yarış sonu değerlendirmeniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederiz. Marmaris’e bisikletle dolu başarılı bir gelecek diliyoruz.
Ben de çok teşekkür ediyorum medyamızın desteği ve ilgisi için. Önümüzdeki yıl görüşmek dileğiyle. 
 
Röportaj: Fırat Selçuk (https://twitter.com/frtslck)
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon modellerinin kameraları günümüzde hiç olmadığı kadar gelişmiş...