#
#
Dünyanın en hızlı leadout adamı olarak tanınan Mark Renshaw, 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu sırasında kısa süreliğine sorularımızı cevapladı.
29/04/2019 - 19:05
Mark Renshaw, yarış sonundaki kısıtlı vakti arasında mikrofonlarımıza konuştu ve kısa bir Türkiye Bisiklet Turu değerlendirmesi yaparak görüşlerini ekibimizle ve okuyucularımızla paylaştı.
 
“Dünyanın en hızlı leadout’u” unvanıyla hatırladığınız Mark Renshaw ile beraberiz. Tour of Turkey senin ve takımın için nasıl geçti?
Çok iyi bir tur oldu. Hava biraz soğuktu ama bundan şikayetçi olmayacağım. Fazla ıslanmadık ve yarış şartları iyiydi. Turdan keyif aldım.
 
Uzun zaman sonra Cavendish’i podyuma taşımayı başardınız? O etabın hazırlıkları nasıldı sizin için?
Çok iyi çalışmıştık, onu iyi bir pozisyonda finişe götürdük. İyi de sprint attı. Bu performansından birçok pozitif nokta çıkarabiliriz. Onu birçok iyi sprinterin arasında yeniden bacaklarını toparlamış halde görmek mutluluk verici.
 
Senin sezonun nasıl gidiyor? Hedeflerin neler? İlk hedef Tour de France mı?
Sezona iyi başlayamadım. Avustralya’da aralık ayında leğen kemiğimi kırdım. Bu benim 8. veya 9. yarış günümü tamamlamamı sağladı. Her gün daha da iyiye gidiyorum. Şu an net bir hedef koymadım kendime.
 
Türkiye Turu sprinterlere ve leadout adamlarına uygun bir tur gibi duruyor.
Evet evet, çok iyi bir hazırlık yarışı. Güzel bir yarış. Sprint yeteneklerinizi sergileyeceğiniz birçok etap var. Bu tip bir yarış düzenlemeye devam ettikçe buraya çok iyi sprinterleri çekmeye devam edecekler çünkü çok iyi bir yarış ortamı var.
 
Genel klasman umutlarınız nasıldı bu turda?
Ben O’Connor’ın yaptığı kaza kendisini kötü etkiledi. Son etapta Ryan’ın bir şansı olabilirdi. Ben O’Connor 5. etabı kazanabilseydi çok iyi olurdu.
 
Eklemek istediğin bir şey var mı?
Teşekkür ederim, harika bir tur oldu. Bir kez daha buraya gelebilmeyi çok istiyorum.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple, bugün bir kez daha Apple Car elektrikli otomobil haberiyle gündemde yer alıyor. Bu sefer güzel bir durum...