#
#
TENİS
TEB BNP PARIBAS İstanbul Open 2018'de ilk turu bay geçerek ikinci turda maça çıkan Dünya 4 numarası Hırvat raket Marin Cilic, karşılaştığı Tunuslu rakibi Malek Jaziri'ye 6-4, 6-2'lik setlerle mağlup olarak turnuvaya erken veda etti.
03/05/2018 - 21:06
İlk turda Marsel İlhan'ı eleyen Tunuslu raket Jaziri, turnuvada seribaşı olan Dünya sıralamasında 4. sırada yer alan Marin Cilic'i net bir oyunla mağlup ederek kariyerinin en önemli galibiyetlerinden birine imza attı.
 
Dünya 4 numarası Marin Cilic, son şampiyon unvanıyla boy gösterdiği TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ikinci turda klasmanın 78. basamağındaki Malek Jaziri’ye 6-4, 6-2 yenilerek elendi.
 
Bu sene dördüncüsü düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open’da elenen seribaşları kervanına 1 numara Marin Cilic de eklendi. Garanti Koza Park’ta son şampiyon unvanıyla raket sallayan Hırvat yıldız, ikinci turda karşılaştığı Tunuslu rakibi Malek Jaziri’den set alamadı.
 
Maça servis kırarak başlayan 2018 Avustralya Açık finalisti Cilic, break avantajını üçüncü oyunda yitirdi. Arka arkaya beş oyun birden kazanarak 5-2 öne fırlayan Jaziri, servis attığı sekizinci oyunda seti işi bitiremese de onuncu oyunda hata yapmadı ve 6-4’le ilk adımı attı.
 
Dünya sıralamasının 78. basamağındaki Jaziri, güçlü performansını ikinci sette de sürdürdü. Cilic ile giriştiği rallilerin çoğundan üstün ayrılan Jaziri, ilk servislerinden %91’le puan çıkardığı bu seti 6-2 ile cebine koyarak kariyerinin en önemli galibiyetlerinden birine imza attı.
 
Maçın ardından gerçekleşen basın toplantısında konuşan Jaziri, “Oyunuma yenilikler katmaya, gelişmeye devam ediyorum. Bu galibiyet, kariyerim ve kendime güven açısından oldukça değerli. Herkesin bir hikayesi var, bu sezon da belki benim hikayem konuşulacak” dedi.
 
 
Turnuvaya erken veda eden Cilic ise “Bir süredir dizimle ilgili ufak çaplı bir sakatlığım mevcut. Bu durum bugün kortta beni olumsuz etkiledi. Elbette rakibim Jaziri’nin hakkını vermem gerekiyor. Kendisi çok iyi bir maç çıkardı ve galibiyeti hak etti” şeklinde konuştu.
 
Kaynak: istopen.net
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) alınan bilgilere...