#
#
1979 U-20 Dünya Kupası'nda şampiyonluğa ulaşan Arjantin takımının kaptanı ve yıldızı Diego, otobiyografisinde Uzak Doğu'da yaşadığı bir hayal kırıklığını anlatıyor.
08/07/2013 - 18:55
''1979'un yazında Japonlar bizi hemen benimsedi, bize ısındılar. Açılış maçımızı 26 Ağustos'ta Omiya şehrinde Endonezya karşısında oynadık ve 5-0 kazandık. Orada grubumuzu lider olarak tamamladık.
 
O noktadan sonra durdurulmaz olduk. 28'inde Yugoslavya'yı 1-0, 30'unda Plonya'yı 4-1 yendik, grubu kolayca en tepede bitirdik. O kadar iyi, o kadar güzel bir stil ile oynuyorduk ki…Ben kaptandım ve bunu çok seviyordum. Claudia (eşi) ile konuşurken bana kaptanlık pazubandını taşıdığımda sağ kolumu daha yükseğe çıkardığımı, daha havaya kaldırdığımı söyledi. Beni ''El Gran Capitan'' diye çağırıyordu.
 
Ben de daha çok sorumluluk sahibi hissediyorum ancak kotrol edemediğim bazı şeyler vardı. Karakterim ile ilgisi olan şeyler. İntikama o kadar odaklanmıştım ki U-20 Dünya Kupası'nda kendimi her maçta oynamak zorunda hissediyordum. Her maçın 90 dakikasını. Bir dakika bile kaybetmek istemiyordum.
 
Cezayir ile oynadığımız çeyrek final karşılaşmasında El Flaco (Cesar Menotti) beni oyundan çıkardı. Çok kızmıştım. Önce somurtarak yedek kulübesinde oturdum. Sonra koşarak soyunma odasına gittim. Ve orada kendimi kaybettim, bir bebek gibi ağladım. Maç bitip diğerleri bir başka 5-0'lık galibiyeti koltuklarının altına almış olarak geldiklerinde, bir şeylerin ters gittiğini ve benim iyi olmadığımı farkettiler.
 
Bana sorunun ne olduğunu sordular ve ben itiraf ettim. Değiştirilmek beni mahvetmişti. Hepsi beni teselli etmeye çalışıyorlardı, özellikle El Flaco. Bana şöyle dedi: ''Ama Diego, sen hep oynamak istiyorsun. Seni Polonya karşısında da oyundan almak istedim. Seni dinlendirmek istiyorum?''. Sen benim ….mü dinlendir! Oynamak istiyordum. Her maç oynamak istiyordum. O akşam neredeyse hiç aşağıya yemeğe inmedim ama kaptanlığı, getirdiği sorumluluğu düşündüm. Hayal kırıklığım iki gün sonra 4 Eylül'de Uruguay'a karşı oynadığımız yarı final maçına kadar geçmedi. O günlerde bile böyleydim…''
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Çevrimiçi paylaşılan resmi verileri üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen yeni...