#
#
Arjantinli efsane Diego Armando Maradona, yıllar önce ''Tanrının Eli'' dediği o golü attığında golü geçerli sayan Tunuslu hakem Ali Bennaceur'u ziyaret etti.
18/08/2015 - 14:49
72 yaşındaki Tunuslu eski hakem Ali Bennaceur, Dünya Kupası tarihinin en önemli ve meşhur hakem hatalarından birinin altına imza atarken, farkında olmadan Maradona'nın ünlü ''Tanrının Eli'' benzetmesinin doğmasını sağladı. 
 
Ali Bennaceur, 1986'dan sonra bir daha Dünya Kupası maçı yönetmese de efsane isim Diego Maradona ile aralarındaki uzun yıllara dayanan dostluk sonlanmadı. Napoli ve Arjantin'in gelmiş geçmiş en büyük efsanesi, o çeyrek final maçı yüzünden İngilizleri bugün bile deliye döndüren Ali Bennaceur ile buluştuğunu söyledi. İlginçtir, Ali Bennaceur da bu maçı unutmak yerine iyice sahiplenmiş ve Tunus'taki evinin duvarına bu unutulmaz maçın fotoğrafını asmış.
 
Maradona, ziyaretinin fotoğrafını eklediği Facebook sayfasına şu notu düştü:
 
''Bu hafta Tunus'a gittim ve 1986 Meksika Dünya Kupası'ndaki unutulmaz İngiltere maçının hakemi Ali Bennaceur ile hasret giderdik. Ben ona ''Ebedi dostum Ali'ye...'' yazan bir Arjantin forması verdim, o da bana duvarında asılı olan o maç fotoğrafını.''
 
Hatırlanacağı üzere Arjantin bu olaydan sonra yarı finali de aşmış ve finalde de kupaya uzanmıştu, Diego Maradona ise Altın Top ödülünün sahibi olmuştu. 30 yıl geçmesine rağmen Ali Bennaceur ile hala iletişim halinde oldukları konusunda ise zaten şüphe yoktu...
Kaynak: 101greatgoals
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Logitech, Mac kullanıcılarına özel hazırladığı MX Master 3 ve MX Keys modellerini tanıttı....