#
#
Teknik direktör Löw, Grosskreutz'u milli takıma almayacağını açıkladı.
19/01/2016 - 21:30
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Alman futbolcu Kevin Grosskreutz’un Galatasaray’da oynadığı dönemde hafta sonlarında Almanya’ya ailesinin yanına gitmesini eleştirdi.
 
Löw, Welt gazetesine yaptığı açıklamada, Grosskreutz’un kariyerinde yaptıklarına sınırlı derecede bir anlayış gösterebileceğini söyledi. Alman oyuncunun Galatasaray’daki dönemine ilişkin Löw, "İstanbul’da Galatasaray’ın teknik direktörüyle görüştüm. Bana, Kevin’in her hafta sonu cuma gününden pazar gününe kadar Almanya'ya evine gittiğini söyledi. Bir takımın parçasıysanız, bunu yapamazsınız.” ifadelerini kullandı.
 
Löw, Grosskreutz’u 2016 Avrupa Şampiyonası kadrosuna alıp almayacağına ilişkin soruya karşılık da futbolcunun 6 ay oynamadığına işaret ederek "hayır" yanıtını verdi.
 
Galatasaray Kulübü'nün, sezon başında Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Borussia Dortmund’dan 1,5 milyon avro bonservis bedeliyle transfer ettiği Grosskreutz'un, FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi’nde yaşanan imza problemi nedeniyle lisansı çıkarılamamıştı.
 
Ligin ilk yarısında hiçbir resmi karşılaşmada forma giyemeyen Alman oyuncu, sezonun ikinci devresi öncesi diğer bir Bundesliga takımı Stuttgart ile anlaşmıştı.
Kaynak: TRT Spor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple, geçtiğimiz hafta düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda kendi işlemcilerinin...