#
#
PREMIER LEAGUE
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
PREMIER LEAGUE
İngiltere'de uzun süredir tartışılan bilet fiyatları bir kez daha gündeme geldi. Liverpool taraftarı tribünleri boşaltma kararı aldı.
05/02/2016 - 18:22
İngiltere Premier Lig'de sezon başında taraftarın tepki gösterdiği bilet fiyatlarına yapılan zamlara, Liverpool'un ünlü tribünü KOP da isyan etti.
 
Liverpool'un yönetimi, Anfield'daki tribün yenilemesi sonrası 59 Sterlin olan en pahalı bilet fiyatını gelecek sezon 77 Sterlin'e çıkaracağını duyurdu. 
 
Dünyanın en saygın tribünlerinden olan KOP da taraftara çağrıda bulunarak 77. dakikada stadı boşaltma kararı aldı.
 
Liverpool'un taraftar grubu "Spirit of Shankly", Anfield Road'daki en pahalı sezonluk kombine fiyatının 1.029 pound yapılmasının ardından kulübün kapısına dayandı. Gelecek sezondan itibaren uygulanmaya başlayacak zamların ardından en düşük kombine fiyatı 685 pound olurken en pahalı maç biletinin fiyatı ise 77 pound yapıldı. Ana tribüne eklenecek 8.500 koltuğun ardından 59 pound olan bilet fiyatlarının 77 pound'a yükseltilmesi taraftarların tepkisini çekti. SoS grubunun sözcüsü Jay McKenna, "Bu konuda yöneticilerle sayısız toplantı yaptık ancak Amerikalı kulüp sahibi kararını vermiş. Alınan ekonomik karar, taraftarlardan daha fazla para almak için yapılmıştır." ifadelerini kullandı. Kulübe yaptıkları önerilerin dinlenmediğini söyleyen MMcKenna, "Bize bir cevap bile vermediler. Gerekten buna şaşırıyorum. Taraftarın desteğini değil sadece parasını önemsiyorlar." şeklinde konuştu.
 
Protesto kararı alındı
Liverpool'un Premier Lig'de yarın Sunderland'i ağırlayacağı karşılaşma için taraftar grupları protesto hazırlığında. Twitter'dan bir mesaj yayımlayan taraftar grupları, 77. dakikada Anfield tribünlerini boşaltma çağrısında bulundu. Mesajda, "Liverpool, taraftarlardan şimdiye kadar hiç olmadığı kadar fazla para kazanmak istiyor. Kulüp yöneticilerine yanıldıklarını gösterelim. 77. dakikada tribünü boşaltalım." ifadeleri yer aldı.
Kaynak: Cumhuriyet
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi imzalı akıllı telefon modeli POCO F2 Pro Türkiye’de uzun zamandır sadece 128 GB depolama ile...