#
#
Inter onu Atalanta'ya yolladığında, ne kaybettiğinin farkında değildi...
20/06/2013 - 20:25
Bazı oyuncuların kariyerleri tek bir kulüpten ibaretken, bazılarınınsa yeteneklerinden bağımsız olarak çok yer değiştirdiğini görürüz. Marko Livaja, daha profesyonel sözleşmeye imza atmadan beş transfer yaparken, aynı zamanda zirveye çıkmayı başardı. Bu sezon bulduğu fırsatları iyi değerlendirerek adını duyuran genç oyuncuyu parlak bir gelecek bekliyor.
 
Dokuz yaşında GOSK kulübünde futbola başlayan Livaja önce Omladinac Vranjic, daha sonra Dinamo Zagreb, ardında da Hajduk Split'e transfer olarak 15 yaşına kadar dört kulüp değiştirdi. 2010 yılında Inter'in yolunu tutan oyuncu, İtalya'daki pasaport sınırlamasına takıldı ve bonservisinin yarısı ile birlikte Cesena'ya kiralık gitti. 2011 yılında Fiorentina karşısında ilk Serie A maçına çıktığında 18 yaşını yeni doldurmuştu. 
 
Tekrar Inter'e dönen oyuncu Andrea Stramaccioni'nin takımın başına geçmesi ile 2012 Nisan'ında ilk kez Inter forması ile sahaya çıkıyordu. Geçtiğimiz sezon Avrupa Ligi'nde attığı gollerle dikkatleri üzerine çıkan Hırvat yıldız Cassano, Milito ve Palacio rotasyonunda kendisine yer bulamazken, devre arası transferinin son gününde Cesena'daki hakları satın alan Atalanta'nın yolunu tutuyordu. İlk maçında Catania'ya iki gol atan oyuncu istenen seviyeye gelememiş olsa da, gidişinin ardından Inter'de art arda yaşanan sakatlıklar, kulübün genç oyuncuyu yollaması nedeniyle ağır eleştiriler almasına sebep oldu. Inter ligi dokuzuncu bitirebildi.
 
Livaja henüz 19 yaşında olmasına karşın yedi ayrı kulübün formasını giydi. Ondan beklentilerin yüksek olduğu kesin; ancak şu an için ihtiyacı olan en azından birkaç yıl süreyle aynı yerde kalıp, düzenli forma şansı bulmak. Bu turnuvada Hırvatistan forması ile yapacakları kariyerini Inter'de mi yoksa Atalanta'da mı sürdüreceğinin cevabını verebilir.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Gündeme ikinci bir gelişme olarak düşen 2022 Honda Civic Sedan sızıntıları, patent detayları...