#
#
Hırvatistan gruptaki son maçında Yeni Zelanda'yı fazla zorlanmadan mağlup etti ve grubu lider tamamladı.
29/06/2013 - 21:33
Turnuvanın tartışmasız en zayıf takımı Yeni Zelanda. Yetenek olarak turnuvadaki diğer takımların çok gerisindeler ve kendilerinden çok daha kötüleriyle yarışarak turnuvalara katılmaya devam ederek hangi noktaya gelecekler merak konusu. Hırvatistan ise iyi başladığ turnuvada hak ettiği şekilde grubu lider tamamladı.
 
Hırvatistan'ın rakibin zayıflığını da göz önünde bulundurarak ufak çaplı rotasyon yapması maçın büyük skorlarlar bitmesine engel olsa da, takımın karakterinin de farklı olmadığı dikkat çekti. Turnuvanın kalanında da savunmaları daha sert olacak, hücumda mümkün olduğu kadar ürettiklerini sonlandırmanın peşinde olacaklar. Erken gelen gol sonrası maça fazla yüklenmediler ve idare ettiklerini söylemek yanlış olmaz.
 
İkinci yarıda ise Yeni Zelanda'nın en azından bir gol diyerek yüklenmesi, işin seyrini değiştirdi. Sert Hırvat savunmasını geçmeyi başaramamalarına karşın maçın temposunu arttırmayı başaran Yeni Zelanda, ikinci yarıda oyuna giren turnuvanın yıldızlarından Rebic'in golüyle farkı arttırdı ve maçı bitirdi. Fonte'nin penaltıdan attığı gol, Yeni Zelanda'nın turnuvada attığı tek gol ve bir teselliden ibaret.
 
Hırvatistan trunuva öncesi öngörülerde favori takımlardan biri değildi. Grup aşamalarını geçmeleri bekleniyordu ancak şu ana kadar ortaya koydukları performansla bundan fazlasını yapabileceklerinin sinyallerini veriyorlar. Grubu lider tamamladılar ve büyük bir sürpriz yaşanmazsa çeyrek finale yükselme konusunda da şanslılar. Yeni Zelanda'nın ise önünde alması gerek çok uzun bir yol var...
 
Maçın Yıldızı
 
Stipe Perica: 18 yaşındaki oyuncu hareketli oyununun yanı sıra, attığı golle de dikkatleri üzerine çekti. 
 
Öne Çıkanlar
 
Ante Rebic: Sonrada oyuna birdiği maça bir gol sığdırmayı başardı. Hırvatistan'ın en özel oyuncusu olmasının yanında, turnuvada parlayan oyuncuların da başında geliyor.
 
Louis Fenton: Yeni Zelanda'nın turnuvadaki tek golünü atması, en azından onların tarihinde ciddi bir yer tutacak.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Android 10 konusunda yeni bir liste yayımladı. İşte haziran ayında...