#
#
İtalya'da başkentin önemli temsilcilerinden SS Lazio'nun 119. yılı kutlamaları şiddetli olaylara dönüştü.
09/01/2019 - 20:02
Roma şehir merkezinde Piazza della Liberta meydanında toplanan 2500 kadar SS Lazio taraftarının kulübün 119. yılı için düzenlediği etkinliğe başkan Lotito da katılmıştı. 
 
Kalabalığa hitap eden başkan Lotito meydandan ayrıldıktan sonra toplanan taraftar kitlesi bir anda coşkuya kapıldı ve sevçin gösterileri yerini güvenliği sağlamak için orada bulunan polislerle çatışmaya bıraktı.
 
 
Olaylar önce bastırıldı ancak gece yarısından sonra ana gruptan ayrılan 300 kişi kadar olduğu söylenen daha küçük bir grup yüzlerini kapatarak gözyaşartıcı atan polise karşı şişe ve diğer nesnelerle saldırmaya başladı.
 
Emniyettten yapılan açıklamaya göre 8 polis atılan cisimlerden ötürü yaralandı, vücutlarında morluklar oluşturğu belirtildi.
 
Lazio taraftarlarından ise 3 kişi tutuklandı. Tutuklanan taraftarların Lazio Ultras ile yakından ilişkili olduğu belirtildi.
 
Üç taraftarın da DASPO'dan cezalandırılacağı ifade edildi. (DASPO, İtalya'da spor alanlarına erişim yasağını düzenleyen yasa)
 
26 Aralık'ta oynanan Inter x Napoli maçında çıkan şiddetli çatışmalardan sonra İtalya'da futbol maçlarında gerginlikler artıyor. 39 yaşındaki bir Inter taraftarı bu olaylarda bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.
 
Önceki ay ise Lazio'nun Alman Eintracht Frankurt karşı oynadığı maçtan önce Roma'da olaylar çıkmıştı.
 
SS Lazio kulübü 9 Ocak 1900'de Piazza delle Liberta'da bir grup ordu mensubu tarafından kuruldu.
 
 
Lazio kulübünün ultra grupları, 2017'de Roma taraftlarına karşı rakip tribüne yapıştırılan Anne Frank çıkartmalarıyla Anne Frank'in anısını suistimal, Celtic taraftarına karşı maymun teahüratları ve faşist selamı vermek gibi tribünlerinde sıkça rastlanan ırkçı ve faşist eylemlere karıştı.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung Galaxy Watch 3 akıllı saat modeli için bu sefer video geldi. Evan Blass’tan gelen video, modellere yeni...