#
#
Kadınlar Dünya Kupası’na 24 ülke katılıyor. Fakat kulüp takımları arasında Barcelona öne çıkıyor.
07/06/2019 - 23:43
Katalan kulübü Barcelona, son yıllarda çok popüler... Erkek futbolunda ve basketbolunda kazandığı kupaların yanında kadın futbolunda da başarılı sonuçlara imza atıyor. Her ne kadar son dönemde kupa kaldırmaya hasret kalsa da son Şampiyonlar Ligi’nde finale kadar yükselmeyi başardı. İspanya Ligi’nde ise dört senedir ikincilikte kalıyor.
 
Yine de kupasız geçen yıllara rağmen Barcelona, Fransa’daki Dünya Kupası’na en çok oyuncu gönderen kulüp konumunda. Tam 15 yuncusu Fransa sahalarında ter dökecek. Bu isimlerden 10’u İspanya Milli Takım formasını giyecek. Leila Ouahabi, Vicky Losada, Marta Torrejon, Mariona Caldentey, Alexia Putellas, Patricia Guijarro, Sandra Panos, Maria Pilar Leon, Aitana Bonmati ve Andre Pereira  ülkelerini zafere taşımak için uğraş verecekler.
 
Ayrıca Barcelona kulübünün en çok beslendiği ülkelerden biri olan Hollanda da, Bordo-Mavili takımdan Stefanie van der Gragt ve Lieke Martens’i kadrosunda bulunduruyor. Son Şampiyonlar Ligi finalinde Barcelona’nın tek golünü atan Nijeryalı  Asisat Oshoala, İngiliz hücum oyuncusu Toni Duggan ve Brezilyalı Andressa Alves Barcelona’nın Dünya Kupası’nda boy gösterecek diğer yıldızları olacak.
 
Öte yandan son Şampiyonlar Ligi şampiyonu Lyon da 14 oyuncusuyla Dünya Kupası’nda temsil edilecek. Lig olarak ise ABD’nin ağırlığı söz konusu. NWSL’de (National Women’s Soccer League) oynayan 73 oyuncu Dünya Kupası’nda olacak. Bu oyuncuların 48’i ABD dışındaki ülkelerin formasını giyecek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
ABD ambargosu altında yer alan Huawei, akıllı telefon pazarında ikinci çeyrekte de en büyük rakibi...