#
#
Fransa gruplarda zor, Top 16'dan itibaren nispeten daha rahat bir turnuva geçirerek U-20 Dünya Kupası tarihinde ilk kez finale kadar gelmeyi başardı. Şüphesiz ki finalde baskı altında işleri hiç kolay olmayacak.
13/07/2013 - 14:28
Mankowski'nin takımı için aslında kupanın en önemli şifresi mental hazırlık. Fransız oyuncular ve teknik direktör Mankowski maçtan önce kafalarında 90 dakikayı farklı seneryolar ile yaşamalı ve hangi durumda ne tepki vereceğini ezberleyerek sahaya çıkmalı. Aksi takdirde turnuvanın en dirençli takımlardan -bu direnci belli bir sistem içerisinde uygulayabilen en iyi takım- Uruguay hiç beklenmedik bir sürpriz ile kendilerini karşılayabilir.
 
Fransa turnuvada sadece bir kez yenildi, o da İspanya karşısında. İspanya'nın gücünün dışında burada dikkat çekilmesi gereken konu, bu maçın Fransızlar'ın aynı zamanda U-20 Dünya Kupası boyunca geriye düştükleri tek karşılaşma olması. Öne geçtikleri hiç bir maçı kaybetmediler ama geriye düştükleri hiç bir maçta da mağlubiyetten kurtulamadılar. Bu yüzden eğer kalelerinde ilk golü görürlerse verecekleri tepki çok önemli. Eğer oyundan kopup konsantrasayon kaybı yaşarlarsa acı bir final günü onları bekleyebilir.
 
Fransa'nın 4-2-3-1 sistemi zaten turnuvanın başından beri istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Kondogbia'nın Pogba'nın yanına gelmesiyle bir çok maçta orta alana hükmediyorlar. Uruguay maçındaki önemli nokta rakibin muhtemelen Fransa'nın topla oynamasına izin verecek olması. Mankowski'nin takımı sakin kalıp, beklerin hücuma desteği ile alıştığımız futbolunu sahaya yansıtmalı. Zaten öyle bir yetenek havuzları var ki, pozisyon üretmemeleri neredeyse imkansız. 
 
Sanogo'nun Irak maçında Thauvin ile ikiye bir yaparak takımına kazandırdığı goldeki gibi ''false 9'' (yalancı 9) pozisyonuna gelip servis yapması rakibin dengesini bozuyor. Zaten Digne sürekli rakip kale çizgisine yakın, Pogba ve Kondogbia hücuma destek veren, Bahebeck ve Thauvin ise boş alanlara kaçan oyuncular olduğu için bu denge bozukluğundan Fransa fayda sağlayabilir.
 
Cezalı Umtiti'nin yokluğunda Türkiye maçındaki ikili Sarr-Zouma'nın ilk 11'de sahaya çıkmaları kesin gibi. Bu ikili Sinan Bakış karşısında özellikle ikinci yarıda çok zorlanmıştı. Nicolas Lopez ve zaman zaman destek veren Lopez, Arrascaeta, Laxalt üçlüsü Fransa orta savunmasına zor anlar yaşatabilir. Burada Fransa'nın alabileceği iki önlem var. Birincisi Pogba-Kondogbia'nın gerektiği anlarda savunmasının arasına girerek yardımı, ikincisi ise Sarr-Zouma ikilisinin tehlikeli kontra ataklarda kademeli bekleyip birbirlerinin açıklarını kapatmaları. Çabuk Uruguay birebirlerde Fransızlar'a ciddi sorunlar yaratabilir.
 
Fransa finale favori olarak çıkıyor fakat karşılarında da turnuvanın en büyük favorisini elemiş Uruguay var. İşleri hiç ama hiç kolay olmayacak. Maçı alacak ya da verecek kişi, oyunculardan çok Mankowski'nin hazırlıkları ve saha içi kararları olacak. Verzeri hazırlayağı sürprizlerle stadyumu Fransızlar'ın başına yıkacak teknik direktör özelliklerini barındırıyor. Bakalım Fransa tarihinde ilk kez finale çıktığı turnuvada kupayı kaldırabilecek mi? Bu şahane karşılaşma için biz futbol severlere düşen tek şey saat 18:00'deki üçüncülük maçından itibaren stadyumda yerlerimizi almak.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elektrik otomasyonu konusunda uzman firmalardan Almanya merkezli Festo, yine çok dikkat çekecek iki robot sistemi ile...