#
#
Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası kapsamında Rize'de "Kupa Turu" etkinliği gerçekleştirildi.
11/05/2013 - 15:57
FIFA U20 Dünya Kupası Rize'de!
 
Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası kapsamında, turnuvanın ulusal destekçilerinden Halkbank sponsorluğunda düzenlenen ''Kupa Turu'' etkinliklerinin dördüncüsü Rize'de başladı.
 
Rize'deki Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Heykeli'nin yanında düzenlenen etkinliğe Rize Valisi Nurullah Çakır, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, TFF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Turgay Güdü, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanvekili Halim Mete, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Pehlivan katıldı.
 
Çakır, Bakırcı, Avcı ve diğer yetkililer, aynı alanda sergilenen turnuvanın resmi topu olan Cafusa'nın dev maketinin açılışını yaptıktan sonra, maskot Kanki ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Daha sonra hem halka seslenen hem de basına açıklamalar yapan Rize Valisi Nurllah Çakır, şunları kaydetti: ''Turnuvanın başlama tarihi olan 21 Haziran'ı Rizeliler olarak hasretle bekliyoruz. Futbolla iç içe olan halkımız, bu turnuva sayesinde  misafirperverliğini tüm dünyaya gösterecek. Bu organizasyonun ülkemizde yapılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum.''
 
Rize’nin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını ifade eden Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da şu ifadeleri kullandı: ''Rize tarihinin en büyük organizasyonuna sayılı günler kaldı. Bütün Rizeliler bu anlara tanıklık etmek için internetten bir an önce biletlerini satın alıp bu heyecanı tribünde yaşasınlar.”
 
Yeni tasarımıyla ilk kez Türkiye 2013'te sahibini bulacak olan FIFA U20 Dünya Kupası'nın yer aldığı Kupa TIR'ı, Rize'deki etkinlik alanında Cumartesi 13.00-20.00, Pazar ise 12.00-20.00 saatleri arasında açık olacak. Futbolseverler, etkinlik alanına kurulan mobil bilet gişesinden de turnuvanın biletlerini satın alabilecekler.
 
Diğer yandan, turnuvanın resmi topu olan ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Heykeli'nin yanında seriglenmeye başlayan Cafusa'nın dev bir maketi de turnuvanın başlangıcına kadar bu alanda sergilenmeye devam edecek.
 
FIFA U20 Dünya Kupası Kupa Turu'nun önümüzdeki hafta sonlarındaki programı şöyle:
 
18-19 Mayıs 2013 - Trabzon
25-26 Mayıs 2013 - Bursa
1-2 Haziran 2013 - İstanbul
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi alt markası POCO‘nun ürün gamına eklediği son modellerden POCO M3 için Türkiye macerası...