#
#
SERIE A
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SERIE A
Genoa'da sezona üst üste attığı gollerle girerek tüm devlerin ilgisini çeken, yeni takımında çoğu oyuncuyu tanımadığı için bilgisayar oyunlarında takımı yöneterek arkadaşları hakkında bilgi sahibi olduğunu açıkladı.
17/11/2018 - 18:09
Genoa'ya gelir gelmez Coppa Italia'da dört gollü bir başlangıç yapan ve devamında da üst üste goller atarak henüz eylül ayında Avrupa'nın devlerini peşinden sürükleyen Piatek, Genoa'daki ilk günlerini, kariyerini ve hedeflerini Corriere della Sera'ya anlattı. 
 
23 yaşındaki Polonyalı yıldız, son birkaç maçta gol atamıyor olsa da bu sezon çıktığı 13 maçta 13 gol kaydetmeyi başardı ve Juventus'la Napoli'den €50M'luk teklifler aldı. Ivan Juric döneminde goller bulmasına rağmen takımın başına Davide Ballardini'nin geçmesiyle gol bulamamaya başlayan golcü oyuncu, bunun sadece bir tesadüf olduğunu söyleyerek açıklamalarına başladı: "Bir oyuncunun her maçta gol atması diye bir şey yok. Ayrıca Genoa büyük bir kulüp ama şu an İtalya'nın en güçlüleri arasında değil. Real Madrid veya Juventus'tayken gol atmak daha kolay. Serie A'da gol kralı olmayı hiç beklemedim, sezonun henüz başındayız ve şu ana dek yaptıklarımla yetinemem. Gollere ihtiyacımız var, daha fazlası için de iştahlıyım ki sezon sonuna doğru atılan gollerin önemi her zaman daha büyük."
 
"Hiçbir takım arkadaşım beni daha önce tanımıyordu ve dürüst olmak gerekirse ben de yeni bir başlangıç yapacağımı umuyordum. Kendime şunu dedim, eğer arkadaşlarım benim geçen sezon 21 golüm olduğunu ve neredeyse her maç gol attığımı bilmiyorlarsa karşılaşacağım savunmacular da bunu bilmiyor olabilirler. Yani tanınmamak bir avantaj oldu. Genoa'ya geldiğimde takım arkadaşlarım beni tanımıyordu. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de kimseyi tanımıyordum. İlk işim eve gider gitmez hemen PlayStation'da Genoa'yı seçip birkaç maç yapmak oldu."
 
Piatek, yeni takımıyla ilk resmi maçında Lecce'ye dört gol atmasını ise bir hayli basit ve sıradan bir olay gibi anlatıp sakinliğiyle dikkat çekti: "Benim için sıradan bir gündü. 38 dakikada dört gol atma hissi basit, doğal, sıradan bir histi. Buz adam gibi bir karakterim olduğunu sanmıyorum ama oldukça sakin biriyim. Hafta boyunca boş zamanlarımı dinlenerek geçiririm. Bir profesyonel olarak dinlenmek de vücudu eğitmenin bir parçası."
 
 
"Kendimi biraz Kristof Kolomb gibi hissediyorum. O macerasına Cenova'dan başlamıştı ve buraya gelen her genç oyuncunun hayali de büyük bir kulübe geçebilmek için burayı sıçrama tahtası olarak kullanmak. Böyle devam edersem Avrupa'nın en büyüklerinden birine gidebilirim. Şu an onun yakınında bile değilim ama bir gün Robert Lewandowski'nin seviyesine ulaşabileceğimi düşünüyorum. Serie A'da oynadığınızda kafanızın rahat olması ve sadece gol atmaya değil fazlasına odaklanmanız lazım. Bazı oyuncuların '5 gol attım, demek ki ben bir futbol tanrısıyım' düşünceleri çok yanlış. Sen hiç kimse değilsin. Önünde uzun bir yol var."
 
"Benim hedefim Şampiyonlar Ligi'nde oynamak. Genoa ve Başkan Enrico Preziosi bana bu harika şansı verdiler, onların inancına ve yatırımına karşılık vermemin tek yolu goller atmak. Kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacağım."
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi Mi 8, Mi 8 Pro, Mi 8 SE, Mi 9 SE ve Mi 9 Lite modelleri için sahiplerini sevindirecek bir haber geldi. Popüler telefonlara...