#
#
Tour of Antalya’da zirve finişiyle biten tek etap olan Aspendos-Termessos etabı, son yokuştaki kıyasıya mücadeleyle son buldu ve genel klasman el değiştirdi.
22/02/2020 - 20:12
Aspendos Antik Tiyatrosu içindeki imza seremonisinin ardından tiyatronun hemen önünden verilen starttan sonra uzun süre kaçış grubuna izin verilmeyen günde kazananı Termessos’a çıkan 8.8 km’lik kategorize yokuş belirledi.
 
101,6 km’lik etapta ilk kaçış grubu 20. km’den sonra oluştu ve ardından 30. km geçilirken fark 2 dakikanın üzerine çıktı. Sonrasında 3.5 dakikayı bulan fark, ara kapıların ardından son bölümün de yaklaşmasıyla azalmaya başladı. Günün ilk kapısında ara spinti Martin Pluto(A BLOC CT) alırken finişe 20 km kala geçilen Antalya’nın Doğal Güzellikleri kapısından ilk sırada geçen isim Maxime De Poorter(Tarteletto-Isorex) oldu. 13 km kala peloton farkı 2 dakika 40 saniyeye çekerken ardından önce 2 dakika 25 saniye, son olarak da 1 dakika 40 saniye bilgisi geldi.
 
 
Hızla eriyen fark sadece birkaç km içinde 50 saniyeye kadar indi ve son 4 km noktasından geçilirken kaçış grubundaki son isim de pelotona katıldı. Favorilerin ataklarını birbiri ardına sıraladığı son bölümde pelotondan kopmayı başaran 5 isim son km’ye önde girdi. Team Felbermayr-Simplon Wels’in World Tour geçmişli bisikletçisi Riccardo Zoidl, diğer isimlerin 2 saniye önünde etaba giderken fotofinişe kalan ikincilikte önde kalan isim Israel Start-Up Naiton’dan Badilatti olurken Canyon dhb p/b Soreen’den Maximilian Stedman 3. sırayı aldı ve aldığı zaman bonusunun da yardımıyla 2 saniye farkla genel klasmanın zirvesine yerleşti.
 
 
Stedman son güne genel klasman lideri olarak girerken mayosunu koruma konusunda beklediği kadar rahat olamadı çünkü sprinter olmasına rağmen gruba tutunan zaman farkını minimumda tutan Sport Vlaanderen-Baloise’ın sprinteri Kenneth Van Rooy, sadece 2 saniye gerisinde yer aldı. İlk iki etapta bonus zamanları almaya başaran Van Rooy 4. etapta sprint finişinde yine ilk üçte yer alır ve bir sprinter olmayan Stedman da kendisini geçemezse magenta mayo 4. günde 4. sahibine geçebilir.
 
 
4. günde kategorize yokuş olmadığı için bugün dağların kralı klasmanını ilk sırada tamamlayan Riccardo Zoidl, yarın yarışı zaman limiti dahilinde tamamlaması halinde turuncu mayoyu kazanıp dağların kralı klasmanının şampiyonu olacak. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Megane ailesinde olduğu gibi ekim ayında ikinci kez zam gören 2021 Dacia Duster için kur etkisi zirve noktada...