#
#
​Kosta Rika, iki Avrupalı rakibin yanında Brezilya’yı da çekerek sürpriz ihtimalini zayıflattı ama son Dünya Kupası’nda da tablo farklı değildi ve o zor görevi başardılar.
11/06/2018 - 15:30
Kosta Rika, özellikle 2014’te Brezilya’da yaptıklarıyla unutulmaz Dünya Kupası takımları arasında yer aldı. 2002’de Milli Takım’ımıza rakip olan Kosta Rika, büyük sürprizlerine bir yenisini ekleyerek yine iz bırakma peşinde.
 
Dünya Kupası geçmişi 
Kosta Rika, 2014 Dünya Kupası’na katıldığında İngiltere, İtalya ve Uruguay’ın arkasında son sırada yer alacak takım olarak görülüyordu ancak Uruguay’a üç gol atarak başladıkları yolculukta ikinci maçta İtalya’yı da devirip İngiltere maçını formaliteye çevirdi. Keylor Navas’ın kariyerinin zirvesine çıktığı kupada son 16’da Yunanistan’ı penaltılarla eleyip çeyrek final gördüler ki Navas bir mucize daha yaratabilecekken penaltılarda yüzü gülüp yarı finale yükselen taraf Hollanda oldu. 2014’teki tarihi performanstan önce ise sadece 1990 İtalya’da gruptan çıkabilmişlerdi. 2014’te “çıkamaz” dendiği grubu lider bitiren takım için Brezilya, İsviçre, Sırbistan üçlüsü asla “imkansız” bir duvar olmamalı.
 
Anahtar oyuncu: Keylor Navas
Kosta Rika denince son dört yıldır akla gelen ilk isim olan Keylor Navas, 2018 FIFA Dünya Kupası’na “son üç Avrupa şampiyonu Real Madrid’in kalecisi” unvanıyla geliyor. 2014’te rakip forvetleri deyim yerindeyse hayata küstüren Navas’ın daha önce rakip olma şansı bulduğu birçok isme karşı aynı başarıyı tekrarlaması imkansız değil.
 
Teknik direktör: Oscar Ramirez 
Oscar Ramirez, 2015 yazında takımın başına geçtiğinde sadece bir hafta önce yardımcı antrenör sıfatıyla göreve başlamış bir isimdi. 2014’teki unutulmaz başarıda yardımcı antrenör olan Paulo Wanchope, teknik adam olarak göreve gelip sadece bir hafta sonra Panama’da kavgaya karışınca piyango yardımcısı Ramirez’e vurdu. Şansını iyi kullanan Ramirez, Dünya Kupası bileti alarak kendini kanıtladı. Ramirez’in gruptaki hamleleri Kosta Rika’yı çıkarmaya yeter mi sorusuna cevap vermek güç ancak grubun kaderine doğrudan etki edeceği kesin.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İnternet devi Google‘ın Gmail‘e alternatif resmi e-posta uygulaması Inbox için yolun sonu geldi....