#
#
Golden State Warriors'un dün gece Sacramento Kings'i 117-106 mağlup ettiği maçtan sonra sosyal medyada enterasan bir gelişme yaşandı.
09/01/2017 - 11:55
Warriors'un twitter hesabından maç sonucuna dair yayınladığı ''Golden State'in Sacramento'dan nasıl galibiyetle döndüğüne göz atalım'' metini içeren tweetine Sacramento'dan cevap geldi: ''Hayır''. 
 
Olay burdan sonra gelişti. Warriors, Sacramento Kings'in ''Hayır'' cevabına İstanbul Etiler'de nam salan ''Koldan bükmeli'' etçinin egzantrik bükmeli kolla tuz serpme fotosu ile cevap verdi.
 
 
Golden State'in bu cevabı sosyal medyada gündem olurken, dünden beri NBA çevreleri ve ABD'li kullanıcıların sosyal medyadaki ''Koldan bükmeli etçi'' paylaşımlarının da tuzu biberi oldu.
 
Nerden çıktı? Nasıl başladı?
Popüler kültür portalı Complex'in alt sitelerinden ''First We Feast'' adlı yeme-içme portalı facebook sayfasında ''Koldan bükmeli etçi''ye dair bir video yayınladı. 
 

 
Complex'in bu videoyu kendi sayfasında paylaşması ile olay patladı ve herkes ''Koldan bükmeli etçi''nin sosyal medya hesaplarına hücum etti. Videolar oradan alındı ve kullanıcılar tarafından paylaşılmaya başladı.
 

(FWD videoyu ''Çok tarz'' yorumu ile yayınladı)
 
Ete tuzu yukardan yukardan veren etçinin bu garip halleri tüm dünyada bir anda yankı uyandırdı. Adeta kıtlıktan çıkmış etperverler gibi herkes saldırdı içeriğe. Paylaştıkça paylaştı. ''Koldan bükmeli etçi''nin lokal ve Dubai hattındaki şöhreti bir gecede ABD'ye ve NBA dünyasına ulaştı.
 
Warriors'un topa girip, viral olarak gündemde olan ve yayılan etçiyi kullanması da buradan geliyor.
 
Rap dünyasına da sızdı
Rapper E-40 da Facebook sayfasından ''Koldan bükmeli etçi''nin videosunu kendi şarkısı ile montajlayarak yayınladı.
 

 
Dünya çapında yayıldı: #Saltbae
''Koldan bükmeli etçi''nin tuz serpme hareketi tüm Dünyaya yayıldı. Sosyal medyada kullanıcılar #Saltbae etiketi ile paylaşımlarda bulunuyor.
 
Twitter da kayıtsız kalamadı
Twitter da olan bitenlere kayıtsız kalamadı ve ''Koldan bükmeli etçi'' rüzgarını Twitter Moments'da toplarladı.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için ortaya çıkan fiyatlar sonrasında bazı PS5 oyunları ön...