#
#
Kazakistan Futbol Federasyonu yeni teknik direktörünü arıyor. Arayıştaki federasyon, internet kullanıcılarından da görüş ve öneri bekliyor!
12/01/2016 - 15:47
Milli Takım’ın başına yeni bir teknik direktör arayan Kazakistan Futbol Federasyonu, ilginç bir metodu hayata geçirdi. Buna göre federasyonun internet sitesine giren internet kullanıcıları, yeni teknik direktörün kim olması gerektiği konusunda görüşlerini paylaşıyor.
 
Federasyonun sitesinde yer alan anket iki aşamalı. İlk aşamada, kullanıcılardan Kazak ya da yabancı bir teknik adam tercihinde bulunmaları isteniyor. Oylamanın ikinci bölümünde ise internet kullanıcıları, federasyonun belirlediği adaylar arasından bir ismi seçiyor.
 
Federasyon, yeni teknik direktör seçimi için en az 50 bin oya ihtiyaç olduğunu duyururken, bu rakamın şimdilik yüzde 5'i oranında oy kullanıldığı ifade edildi.
 
Mevcut oylar kullanıcıların Kazakistan Milli Takımı’nın başında yabancı bir teknik direktör görmek istediği şeklinde.
 
Kazak futbolu, en önemli başarısını Astana takımıyla yaşamıştı. Şampiyonlar Ligi'ne katılan ilk Kazak takımı olan Astana, Galatasaray'ın da yer aldığı grupta 4 puan toplamıştı. Kazakistan Milli Takımı ise Milli Takımımızın bulunduğu EURO2016 eleme grubunu 5 puanla 5. tamamlamıştı. Kazaklar'ın gruptaki son maçta Letonya'yı deplasmanda yenmesiyle Milli Takımımız en iyi grup üçüncüsü olmayı başarmış ve EURO2016 finallerine doğrudan katılma hakkını elde etmişti.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın açık ara en popüler mobil oyunları arasında yer alan PUBG Mobile için mobile özel...