#
#
1912'de kurulan Karşıyaka, kuruluşunun 103. yılını kutluyor. Başkan Ali Erten resmi siteden 103. yıl ile ilgili bir mesaj yayınladı.
01/11/2015 - 12:22
Kuruluşunun 103. yılını kutlayan Karşıyaka Spor Kulübü'nün başkanı Ali Erten, ''Bu büyük tarihe layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız.'' dedi.
 
Erten, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, kimlik arayışının, vatan sevgisinin, direnişin, başkaldırının adı olan Karşıyaka Spor Kulübü'nün 103 yaşına girdiğini belirtti.
     
Çok büyük bir tarihin bugünkü emanetçileri olduklarını kaydeden Erten yaptığı açıklamada, "Bizler koca tarihin içinde birer ayrıntıyız. Sadece nöbet sırası bizde. O halde bu büyük tarihe layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız. Bütün çabamız, emeklerimiz, bu kutsal emaneti, tesisleriyle, kalıcı ve sürekli gelir kaynaklarıyla, kurumsal örgütlenmesiyle, güçlü altyapılarıyla kendi ayakları üzerinde durabilen daha sağlam, daha güçlü bir yapıyla geleceğe hazırlamak. Bu armayı, Atatürk'ten emanet ay-yıldızı, şerefle, onurla taşıdık, Aynı heyecanla, sevdayla taşıyacağız, nice yıllara!" ifadelerine yer verdi.
 
103 yaşında
Karşıyaka Spor Kulübü, Karşıyaka Mumaresei Bedeniye Kulübü olarak Kasım 1912'de, Kadızade Zühtü Işıl, Kadızade Raşit, Süreyya İplikçi, Refik Civelek, Osman Nuri ve Örnekköylü Hüseyin'in bir araya gelmesiyle kuruldu.
    
Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe'nin yanı sıra Altay, Ankaragücü, Vefa, Beykoz ve Anadolu Üsküdar gibi 100 yıllık geçmişi olan Karşıyaka, birçok branşta faaliyetlerini sürdürüyor.
 
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın açık ara en popüler mobil oyunları arasında başı çeken PUBG Mobile,...