#
#
Fransa'ya iddialı gelen Kanada, Kamerun’u 1-0 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı.
11/06/2019 - 00:12
2019 Dünya Kupası’nda günün son maçı Montpellier’de oynandı. Turnuvaya şampiyonluk hedefiyle gelen Kanada, Afrika temsilcisi Kamerun ile karşılaştı.
 
Fransa’da sahaya çıkan üçüncü Afrika takımı olan Kamerun, güçlü rakibine çok iyi dirense de sonuç alamadı. Hücumda etkisiz kalan Kamerun’a darbeyi vuran gol ilk yarının son anlarında geldi. Janine Beckie’nin kullandığı köşe vuruşuna çok iyi yükselen savunma oyuncusu Kadiesha Buchanan, hem ilk yarının hem de kalan 45 dakikada başka gol olmayınca maçın skorunu belirlemiş oldu. 2015 yılındaki turnuvada en iyi genç oyuncu seçilen Lyonlu oyuncu, 2019 Dünya Kupası’na da hızlı bir giriş yapmış oldu.
 
 
Öte yandan Kamerun’un Beşiktaşlı oyuncusu Henriette Akaba, 67. dakikada Njoya’nın yerine oyuna girdi ama yenilgiyi önleyemedi.
 
Grubun diğer maçında son Avrupa şampiyonu Hollanda ile son Okyanusya şampiyonu Yeni Zelanda, 11 Haziran günü saat 16.00'da Le Havre kentinde karşı karşıya gelecek.
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: Kadiesha Buchanan
 
Kadiesha Buchanan, 2015 yılındaki ışıltılı futboluna kaldığı yerden devam ediyor. Fransa Ligi takımlarından Lyon forması giyen Buchanan, alışık olduğu bir coğrafyada ve tanıdık bir seyirci grubunun önünde Dünya Kupası’na golle başladı. Takımına üç puanı getiren golü atmanın yanı sıra, savunmada da başarılı işlere imza attı.
 
Maçta akılda kalan an: Önce saha toplantısı
 
Kanada, ilk yarının son anlarında golü attı. Kısa bir süre sonra ise ilk yarı sona erdi. Herkes, takımların olağan bir şekilde soyunma odasına gireceğini tahmin ederken Kanadalı oyuncular sahada kaldı. Önce saha içinde, kendi aralarında kısa bir toplantı yapan oyuncular, daha sonra soyunma odasına girdiler.
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
7 Eylül etkinliğinde tanıtılan ürünlerden Apple Watch Series 8 ve yeni Apple Watch SE için Türkiye...