#
#
10/06/2018 - 20:22
Günümüzde teknolojinin gelişmesinin etkisiyle özellikle çocukların ilgi alanları da değişim sürecinde. Artık online oyun&E-Spor bu efsanenin tahtını ciddi oranda sallıyor. Özellikle ülkemizde doksanlarda çocuk olanlar için en eğlenceli ve önemli aktivite sokakta futbol oynamaktı. “Captain Tsubasa” animesi de buna en büyük katkı sağlayan unsurdu.
 
Animenin etkisi bir yana, zaten her zaman sempatik bulduğumuz ve iyi ilişkilere sahip olduğumuz Japonya ile Galatasaray’ın şampiyonluğunda önemli katkı sağlayan Nagatomo’nun transferi sonrası tekrar yakından takip etmeye başladık.“Samuray Mavisi”, Asya Elemeleri’nde oynadığı 10 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile lider tamamlayarak Rusya bileti aldı.
 
Dünya Kupası Geçmişi
İlk kez 1998’de Dünya Kupası’nde sahne alan Asya temsilcisi daha sonraki bütün turnuvalara katılma başarısı gösterdi. 2002 yılında Güney Kore ile, Türkiye’nin üçüncü tamamladığı organizasyonun ev sahiplerinden biri olan mavi-beyazlı ekibin en büyük başarısı 2002 ve 2010 yıllarındaki ikinci turlar.
 
Teknik Direktör: Akira Nishino
Bir dönem Trabzonspor’da da görev alan Halilodzic, hem oyuncular hem de federasyon ile yaşadığı problemler sonrası Nisan ayının başında görevden ayrılınca yerine eski milli oyuncı Akira Nishino getirildi. Japonya genç milli takımlarında da görev yapan 63 yaşındaki teknik adam Gamba Osaka ile 2008 yılında FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda yarı final oynamıştı. Halilhodzic ile problem yaşayan Kagawa ve Honda’yı tekrar takıma monte eden Nishino’nun tecrübeli oyuncularına fazlasıyla ihtiyacı olacak.
 
Anahtar Oyuncu: Maya Yoshida

2010 yılında Uluslararası arenaya adım atan Yoshida, Asya temsilcisi savunmasının temel taşı diyebiliriz. Southampton’da ter döken tecrübeli savunmacının altı yıllık Premier Lig tecrübesi, onsuz bir Japonya düşünülememesinin haklı bir sebebi. 2012 Yaz Olimpiyatları’ndan beri takımın kaptanlığını yapan 29 yaşındaki oyuncu 81 kez Japonya formasını terletti.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple, yeni iPad ve iMac’ler sonrasında yeni AirPods modelini de tanıttı. Firma buna ek olarak...