#
#
Başbakan Binali Yıldırım, 18. Ankara İdare Mahkemesi verdiği kararla inşaatı durdurulan Karşıyaka Yalı ve Göztepe statları için B Planını devreye soktu. Danıştay’dan olumsuz karar çıkarsa ihaleler yenilenecek
10/06/2016 - 07:54
Başbakan Binali Yıldırım, 18. Ankara İdare Mahkemesi verdiği kararla inşaatı durdurulan Karşıyaka Yalı ve Göztepe statları için B Planını devreye soktu. Danıştay’dan olumsuz karar çıkarsa ihaleler yenilenecek
 
Başbakan Binali Yıldırım, daha önce de yakından ilgilendiği İzmir statlarıyla ilgili olarak kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Karşıyaka ve Göztepe'yi yeni statlarına kavuşturma yolunda bakanlığı döneminde de yoğun çaba harcayan Yıldırım'ın, Başbakanlık koltuğuna oturduktan sonra konuyla yakından ilgilendiği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 18. Ankara İdare Mahkemesi'ne açtığı davada verilen ''ihale iptal kararı'' yüzünden inşaatları durdurulan statlar için B Planını devreye soktuğu öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatı üzerine, Danıştay'a yapılan itirazın sonucu beklenmeden Göztepe Stadı ihalesinin, zaman kaybetmemek için TOKİ tarafından iptal edildiği ve projenin elden geçirilip bazı rötuşlar yapılarak yeniden ihale edileceği öğrenildi.
 
En kısa sürede tamamlanacaklar 
Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'e kazandırmakta kararlı olduğu statların Karşıyaka'ya yapılacak olanında ise Danıştay'ın vereceği karar bekleniyor. Danıştay'ın kısa bir süre sonra 18. Ankara İdare Mahkemesi'nin verdiği ihale iptal kararına yapılan itirazı karara bağlayacağı, karar ihalenin iptali yönünde çıksa bile, 10 gün gibi kısa bir süre içinde yeniden ihale yapılabileceği belirtildi. Çünkü Karşıyaka Stadı inşaatı, ihaleyi alan firmanın arazide zemin güçlendirme çalışmalarını tamamlayıp, temel atma aşamasına gelmesinden sonra durdurulmuştu. Göztepe Stadı'nda ise daha henüz yıkım yapıldığı için, proje elden geçirilerek, yeni ihale kısa sürede yapılacak.
 
Yıldırım yakından takip ediyor
Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Başbakan Yıldırım'ın İzmir'e yapılacak statlar konusuyla bizzat ilgilendiğini belirterek, Başbakan'ın geçen hafta İzmir'e yaptığı ziyarette statlar konusunu gündemde tuttuğunu belirterek, Karşıyaka ve Göztepe'yi yeni statlarına kavuşturacaklarını söylediğini vurguladı. Kaya, ''Statlar konusu İzmir'in en öncelikli konularından biri. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın statlarla ilgili konudan bizzat haberi var. Başbakanımızın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile geçen hafta İzmir'de gerçekleştirdiği görüşmenin gündem maddelerinden biri de statlardı. Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ile sürekli iletişim halindeyiz. Ne Göztepe, ne de Karşıyaka taraftarı mağdur olmaz. Bu statları en kısa sürede biz yapacağız. Göztepe'ye sosyal donatılarıyla otoparklarıyla tam teşekküllü bir stadı en kısa sürede kazandıracağız'' dedi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple, yeni Koronavirüs Covid-19 ile mücadele sürecinde çalışanlarına özel olarak birden...