#
#
İzmir’deki stat problemlerinin çözülmesini isteyen 6 kulübün taraftarları, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek protesto gösterisi düzenledi.
16/11/2014 - 12:00
İzmir’deki stat problemlerinin çözülmesini isteyen 6 kulübün taraftarları, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek protesto gösterisi düzenledi.
 
Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir’de futbol kulüplerinin top oynayabileceği bir stat olmaması ve takımların kendi evlerinde yapacakları maçları kilometrelerce uzak şehirlerde oynaması taraftarları isyan ettirdi.
 
Dünden bugüne ezeli rakipler olarak bilinen İzmirli futbol kulübü taraftarları, rekabetlerini bir kenarı bırakarak stat sorununun çözümü için omuz omuza verdi. Saat 15:00’te Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan taraftarlar ilk olarak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Ardından bir basın açıklamasıyla durumu protesto eden taraftarlar açıklamada şunlara yer verdi;
 
''Benim adım İzmir!
İlk kurşunun atıldığı yakılıp yıkılan yok edilmeye çalışılan beş milyon yıldır yaşayan medeniyetin çağdaşlığın kentiyim!
Ezilenin yanında ezenin karşısında olan haksızlığa karşı hep sesini yükselten ve hep itilmeye çalışılan sizin tabirinizle gavur İzmir’im!
Yıllardır düşman olarak gördüğünüz ya da böyle  görmek istediğiniz kulüplerim var benim !
Hepsinin tarihi başarılarla dolu mazileri var.
Yıllar boyunca eski, yenilenmeyen, bakımsız stadlar da oynayıp bir çok başarı sağladılar İzmir adına...
Taraftarı hep dışlandı sevdaları anlaşılmadı, anlatamadılar ne yapsalarda, ama ne olursa olsun herkese ve herşeye rağmen beni, yani İzmir'i çok sevmekten hiç bir zaman vazgeçmediler...
Terk etmediler sevdalısı oldukları değerleri!
Şimdi ise büyüklerinin onlara yapmadığını yapamadığını onlar yeni nesile kazandırmak için mücadele veriyorlar hem de farklı renkler, farklı düşünceleri olsa da!
Tek bir amaç için omuz omuza, kol kola, yan yanalar. ALAYINIZA İSYAN diyorlar.
Bizleri!
Bu kadar çok kabullenmiş ve seven bir şehir varken biz de yeni nesil olarak İzmir'e, ülkemize faydalı olabilmek adına spor ruhlu bir kentte büyüyüp yetişmek istiyoruz ve ALAYINIZA SORUYORUZ!
Babam ile maç izlemek istiyorum izleyebileceğimiz modern bir stadımız yok, neden?
Bizlerin spora karşı olan bağlılığını köreltiyorsunuz, neden?
İzmir'e hiç bir futbol organizasyonu verilmiyor farkında mısınız, neden?
İzmir kulüpleri son yıllarda başarısız biliyor musunuz, neden?
Kendi çıkarlarınızı ve egolarınızı İzmir için bir kenarı bırakmıyorsunuz, neden?
Artık particilik yapmayı bırakın!
Hükümetinden meclisine, milletvekillerinden belediyesine!
Biz babalarımız ve annelerimiz ile futbol izleyebilmek için başka şehirlere gitmek istemiyoruz!
Biz İzmir'e yakışanın yapılmasını ve yeni neslin spor sevgisinin arttırılmasını istiyoruz, çok mu şey istiyoruz? 
Bizler de bir gün sizin oturduğunuz ve kalkmayı sevmediğiniz koltuklarınıza oturabiliriz ama sizleri tarihin kara sayfalarında görür herkes, işte o zaman sizi ne tarih affeder ne de biz!''
 
Basın açıklamasının ardından bütün kulüp taraftarları ayrı ayrı bir açıklama okuyarak durumu protesto etti. ''Yeter Aziz Kocaoğlu'' diye bağıran taraftarlar belediye başkanlarına ve milletvekillerine sitem etti.
 
 
Yaklaşık 5 bin kişi olan taraftarlar açıklamaların ardından hep birlikte Onuncu Yıl Marşı'nı söyledi ve ''Birleşe birleşe kazanacağız'', ''Mustafa Kemal’in Askerleriyiz'', ''İzmir çıldırdı stadını istiyor'', ''Alsancak tarihtir yok edilemez'' sloganı attı.
 
 
Taraftarlara, Altay Kulübü Başkanı Aslan Savaşan ve yönetim kurulu, Karşıyaka Kulüp başkanı Fatih Diniz ve yönetim kurunu üyeleri de destek verdi. Yine Abdullah Öcalan'ı sorgulayan komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur da taraftarların arasında yeraldı.
 
 
Gökhan Değirmenci de protestolara destek verdi
 

 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İzmir'İn stadyum sorununun ele alındığı program Tribün Ateşi


Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Dünyanın önde gelen otomotiv ittifaklarından birinin üyeleri olan Renault, Nissan ve Mitsubishi, bugün...