#
#
Şampiyonlar Ligine giden 1. ayak.. PSV- Milan maçına dair...
21/08/2013 - 04:39
Yazıya başlamadan önce 2 takımı değerlendirecek olursak favori gösterdiğim hatta ve hatta başlıkla birleştirecek olursak İtalyan'ların o ünlü makarnaları yerine annemim makarnasını tercih edebileceğim makarna lezzetini beklerken öğrenci evinde yapmış olduğum yağı tuzu olmayan hatta sos diye yaptığımız salçası bile olmayan doyuran ancak tat vermeyen Milan takımı görmek beni üzdü. PSV ise gerçekten büyük bir iş başarmış bunu da yine başlıkla birleştirecek olursak efsane kaptan artık Cocu, Milano'da Milan'a nispet yaparcasına pizza dükkanı açsa o dükkan para kaldırır ve İtalya'nın zengilerinden olabilir! Böyle bir kadro ancak pizza kadar lezzetli olabilir diye düşünüyorum! özellikle kadro'nun genç ve güvenilir olması lezzete + puan kazandırdı bile...
 
 Maça gelecek olursak ev sahibi PSV Eindhoen'dan başlamak gerekirse 100.yılını taraftarı arkasında Şampiyonlar Ligine etki etmek için Comandante Cocu doğru tercih! Büyük takımlarda oynamış ve Şampiyonlar Ligi ortamı tecrübesi olması,genç kurtlarına ilhan kaynağı olabilir hatta liginde bile Şampiyonluk yaşatabilecek güçteler. Zaten maça baktığımız zaman Formalar ve taraftarın coşkusu bunu gösterir gibiydi. Tabi bu takım ve bu coşku avrupa'da birçok takımın Scoutun da dikkatini çekmişti.Yaklaşık bildiğim kadarıyla 30 scoutun maça izlemeye geldiği duyumu var idi.
 
Maçın ilk 15 dakikası PSV kanat oyuncuları Memphis Depay'ın etkili ancak bitiriciliği kötü olması ve Georginio Wijnaldum ile etkili olması Milan'a terler döktürecek gibiydi. Ortasaha'da çabuk çoğalan hızlı pas alışverişi sağlayan 29 yaşındaki Stijn Schaars-Adam Maher ikilisi daha çok şans bulursa Xavi-İniesta ikilisini aratmaz diye düşünüyorum. Xavi olarak Schaars'ı örnek gösterirsek ortasaha da rahat top kapması, top alış-verişlerinde rahatlık sağlaması defansı zorlayan enlemine pasları PSV'nin İniesta'ı  Adam Maher'in kıvrak bilek haraketleri ve top kontrolleri İniesta'ı aratmıyor değildi.Defans olarak sağ bekleri Joshua Brenet güven veren bir oyuncu. Maçta El Shaarawy'e geçit vermemesi + güven kazandırdı.
 
İlk 15 dakika'dan sonra etkili olmaya başlayacak dediğimiz Milan,Psv oyuncularının bir anlık hatasını affetmeyen ve gecenin Philipp Lahm'ını aratmayan Ignazio Abate gerçeği vardı.Savunmada hata yapmayan ve ataklara çıkan Abate,PSV defansından topu söküp alması ve asist yapması Cafu vari futbolu ortada idi. Tabi hatada sadece PSV defansının tek hatası değil,ortasaha da bir anlık rahatlık gol yemesine neden olduğuda gerçek. 
 
35.dakikadan sonra direncini kaybetmiş bir Milan takımı sahnedeydi buda sezona dirençsiz hazırlandığı kesin olduğu kafalarda soru işareti idi.
2.yarıda ilk 15 dakikasında etkili ataklar bulmasına karşın değerlendiremeyen bir Milan takım vardı.Bir anda ortasahadan Jeffrey Bruma nın füzesi kaleci Abbiati'nin zor kurtaması ve sektirmesi tilki forvet yada şanslı forvet Sloven  Tim Matav?'ın iyi değerlendirmesi skora eşitlik sağladı. Ve oyuna renk gelmesine rağmen 2 takımda ataklarda etkili olamayınca maç İtalya'da güzel gollere kaldı. Ayrıca Cüneyit Çakır'ı değerlendirecek olursak birçok kararı ve sarı kartların tamamı doğru diye düşünüyorum 0 kusursuz hata ile yönetti(bence).
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Avrupa’da satışa sunulacak olan Fiat Egea Cross (Tipo Cross) ve Panda Garmin versiyonları, outdoor meraklılarının...