#
#
Sırbistan 5. dakikada öne geçtiği maçta ikinci yarıda Xhaka ve Shaqiri'nin golleriyle İsviçre'ye 2-1 yenildi.
22/06/2018 - 23:21
Sırbistan maçın daha 5. dakikasında Aleksandar Mitrovic’in golüyle öne geçerek oldukça rahatladı. İlk yarı genelinde İsviçre orta sahada daha hızlı ve etkili oldu, Sırbistan rakibini sık sık faullerle durdurmak zorunda kaldı. İkinci gol için rakip kaleyi yoklayan Sırbistan, Yann Sommer’i geçemezken İsviçre de Vladimir Stojkovic’e takıldı. Sırbistan özellikle duran toplardan rakip kalede fazla sayıda gol şansı yakalasa da farkı açamadı.
 
İkinci yarıda 10 dakika geçmişken Granit Xhaka’nın ceza sahası dışından ağlara yolladığı top filelerle buluşunca İsviçre maça ortak olmayı başardı. Golden hemen sonra Shaqiri’nin şutu da direğe takılmasa İsviçre kısa sürede maçı çeviriyordu. İki taraf da birbirine belli bir üstünlük kuramazken rakip yarı alanda etkili oldukları dönemler oldu. Shaqiri’nin hırslı oyunu sayesinde rakip kalede daha etkili olan İsviçre üst üste pozisyonlardan faydalanamadı. Sırbistan’ın tek tük gelişen ataklarına engel olan İsviçre bu ataklardan birinde topu santra noktasına doğru koşan Shaqiri ile buluşturarak kontra atağa çıktı. Shaqiri’nin tek başına metrelerce götürüp kaleye gönderdiği top İsviçre’nin geri dönüşünü tamamlamasını sağladı. 90. dakikada gelen bu gole Sırbistan yanıt vermeye çalışsa da İsviçre uzatmalarda topa daha fazla hakim olan taraftı.
 
 
Maçın Öne Çıkan Oyuncusu: Xherdan Shaqiri
Sırbistan’ın kilidini açan isim Granit Xhaka olsa da Shaqiri özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğu performansla, azmiyle, ikili mücadelelerdeki başarısıyla İsviçre’yi sırtladı. Galibiyeti getiren golü atarak da hak ettiğini almış oldu.
 
 
Maçın Akılda Kalan Anı: İsviçre Gollerinde Arnavut Kartalı
Arnavut kökenli futbolcular Xhaka ve Shaqiri, Sırbistan’a attıkları gollerden sonra sevinçlerde elleriyle Arnavut Kartalı yaparak tarihi bir gönderme yaptılar. Öyle ki gollerde İsviçreliler kadar Arnavutlar ve Kosovalılar da sevindiler.
 
https://image.ibb.co/dbBtX8/xhaka.jpg
 
 
 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi alt markası Redmi‘nin yeni modellerinden Redmi Note 8, Note 8 Pro sonrasında resmi Türkiye garantili olarak...