#
#
İtalya’yı eleyerek Dünya Kupası’nın yolunu tutan İsveç bunu Zlatan Ibrahimovic olmadan başardı.
10/06/2018 - 14:35
İsveç’in Dünya Kupası serüveni sürprizlerle ve medyatik tartışmalarla dolu geçti. Fransa ve Hollanda’nın olduğu eleme grubunda ikinci sırayı alarak ilk şaşkınlığı yaşattılar.
 
Playofflarda İtalya ile eşleştiklerinde onlara şans verenlerin sayısı azdı. İtalya’yı elediklerinde bir kez daha bütün dünyayı şoka uğrattılar. Ancak bu sefer de elemelerde oynamayan Zlatan Ibrahimovic’in takıma alınıp alınmayacağı tartışıldı. Birkaç gün süren bu sansasyondan iki taraf da kazançlı çıktı. İsveç takım olarak başarılı olduğu mesajını verirken Ibrahimovic de yine havasını attı. Takım olarak oynayan ve fizik gücünü iyi kullanan İsveç turnuvada bizleri bir kez daha şaşırtabilir.
 
Dünya Kupası Geçmişi
İsveç bugüne kadar 11 Dünya Kupası’na katıldı. İlk olarak 1934 İtalya’ya katılan İsveç turnuva tarihinde başarılı takımlardan birisi. 2 kez üçüncü olan İsveç, 1958’de kendi evinde final oynamayı başarmış ancak Brezilya’ya 5-2 mağlup olmuştu. Bir de dördüncülük sahibi olan İsveç’in yalnızca 1990 yılında gruplardan çıkamayarak 16.lıktan kötü derece elde ettiğini hatırlatmakta yarar var.
 
Anahtar Oyuncu: Emil Forsberg
2016/17 sezonunda yaptığı 22 asist ve attığı 8 gol ile RB Leipzig’de yıldızı parlayan 26 yaşındaki futbolcu kanatta ve forvette görev yapabiliyor. Turnuvada İsveç’in en etkili oyuncusu olarak ön plana çıkacaktır. Burada göstereceği performans büyük takımlara yazıldığı transfer dedikodularının dedikodu olarak kalmamasına yol açabilir.
 
Teknik Direktör: Jan Olof Andersson
55 yaşındaki İsveçli teknik adam 1988 yılında Alets IK takımıyla adım attığı teknik direktörlük kariyerinde esas yükselişini 2011 yılında geldiği IFK Norrköping’de yaşadı. 2015 yılında ligin son şampiyonu Malmö’yü son maçta hem de deplasmanda yenmeyi başaran takımı lig şampiyonu olmuştu. 23 Temmuz 2016’dan beri takımı yöneten Andersson, Dünya Kupası biletini alarak bir kez daha kahraman oldu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Facebook, WhatsApp için yaptığı geliştirmeleri yavaş yavaş Messenger uygulamasına da getiriyor....