#
#
TEB BNP PARIBAS Istanbul Cup 2018 başladı. Dünya iki numarası Caroline Wozniacki’nin seribaşı olarak yer aldığı turnuvada Çağla Büyükakçay, Ayla Aksu ve İpek Öz gibi Türk tenisçiler de wild-card hakkı ile ana tabloda turnuvaya başladı.
25/04/2018 - 16:52
Türk tenisçiler açısından çok keyifli başlamayan turnuvada Ayla Aksu, Fransız rakibi Pauline Parmentier’e 6-2 ve 6-2’lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya ilk turda veda etti. Çağla Büyükakçay ise Yunan rakibi Sakkari karşısında maça tutunamadı ve ilk turda elenen isimlerden oldu. 
 
Ayla Aksu maçtan sonra yapılan basın toplantısında ''Sahanın yarı güneş yarı gölge olması da beni rahatsız etti. Biraz zorlandım. Topun nereye düşeceği konusunda zorluk çektim. Tutuktum, bitirici son vuruşlarda hata yaptım. Bu sene toprak korttaki ilk maçımdı. Geçen sene toprak kortta oynayarak gelmiştim ve daha başarılı olmuştum. Toprak kortta bu sene ilk maçım olduğu için zorlandım.'' açıklamasında bulundu.
 
 
Çiftlerde turnuvaya devam edeceğini hatırlatan Ayla Aksu, ''Yarın iki numaralı seribaşı rakiplerle oynayacağız. Eninde sonunda seribaşını yenmek gerekiyor.'' değerlendirmesinde bulundu.
 
Çağla Büyükakçay ise Yunan rakibi Maria Sakkari karşısında ilk sette 5-3 önde olup set tutunsa da bu seti 7-5 ile ikinci seti de 6-2 kaybedip 2-0 mağlup olarak turnuvaya ilk turda veda eden ikinci isim oldu.
 
Çağla maçtan sonraki basın toplantısında “Zor bir maçtı. Maria ile birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Bir kez karşılaştık ama birlikte çok idman yaptık. Gerçekten son iki senedir ilk maçta mağlup duruma düşmemiştim. 10 gündür burda antrenman yapıyordum. Çok iyi hazırlanmıştım. Seti kaybetmek moralimi bozdu. Ne olursa olsun burası benim evim. Ancak düşmemle beraber Maria daha da güçlendi. Toplarım daha kısaldı, Maria oynamaya çalıştığım oyunun farkına vardı. Çözüm aramaya başladım oyun içinde ama çözüm ararken hatalarım arttı. Bugün benim günüm değildi. Kalbim gerçekten çok kırık.” açıklamasında bulundu.
 
 
“Diğer turnuvalardan farklı bir motivasyonum vardı burda. Kendi seyircim önünde kazanmak önemliydii. Belki ilk seti kayvebtmek beni çok erken dağıttı. Mücadele konusunda kendime kredi veriyorum. Kariyerimde hiçbir zaman maçı karşıya verecek bir maç oynamamadım. Her zaman oyunda kalmaya çalışırım. Bugün de öyle yapmaya çalıştım”
 
“İkinci sette 4-1 iken kendimi ateşlemeye çalıştım. Telkinde bulundum. Seyirci de hareketlendi. 4-2’den sonra 4-3’e getirebilsem belki oradan maç dönecekti. Bazen 1 puan çok önemli olabiliyor. Tenis böyle bir spor, kırılma anları çok önemli.”
 
Başak Eraydın ve Melis Sezer önelemede elendiler
Ana tablo için wildcard hakkı alamayan Eraydın ve Sezer ise önelemede karşılaştıkları rakiplerine aynı skorla 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda ettiler.
 
Başak Eraydın, İspanyol rakibi Sorribes Tormo’ya (WTA 132) 6-4, 7-5’lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvadan elenirken, Melis Sezer ise Hollandalı rakibi Richel Hogenkamp’a 6-4, 7-6’lık setlerle 2-0 mağlup oldu.
 
Radwanska ilk turda çekildi
Ana tabloda ilk turda Hırvat Vekic’le karşılaşan Dünya 29. sırasındaki Agnieszka Radwanska ilk sette 1-0 geride olduğu maçın ikinci setinde sakatlık nedeniyle maçtan çekildi.
 
 
Turnuva açılış partisi
Istanbul Cup'ın resmi açılış partisi 22 Nisan Pazartesi akşamı Swissotel The Bosphorus'ta yapıldı. Konuk tenisçiler ve tenis dünyasından simalar ile spor dünyasından çeşitli kademe yöneticilerin de katıldığı partide eğlenceli vakitler geçirildi.
 
 
Tribundergi.com ekibi olarak TEB BNP PARIBAS Istanbul Cup’ı yerinde takip ediyor ve gerçek zamanlı içerik üretiyoruz. Bizi sosyal medya kanallarımızdan takip edebilirsiniz.
 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Cem İlkel'den sonra Marsel İlhan da veda etti. Maalesef açık olan şu ki yaştan bağımsız olarak fundemental olarak bir fark var yabancı oyuncularla Türkler arasında. 23 yaşındaki Cem İlkel maçtan sonraki basın toplantısında mental olarak maça hazırlanamadığını sorunun bu olduğunu belirtti. Basın toplantısındaki ruh hali de çok düşündürücüydü.
32 yaşındaki Lorenzi'ye elendi. Lorenzi bugün Arjantinli Trungelliti'yi eleyip çeyrek finale çıktı.
 
İşin daha uzmanları daha net bir "nedenler" sıralaması koyabilir.
Bizim oyuncularla, yabancılar arasındaki fark konusunda.
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Seyirci yok. En büyük eleştiri de buna yapılabilir. Ama bu sadece tesisin lokasyonu ile ilgili değil diye bakılabilir. Ülkenin içinde olduğu durum da, ekonomik kriz, toplumdaki genel hava
mutsuzluk gibi son yıllarda Türkiye'yi saran her şey bunda etkili. Tenis maçı boş ama futbol maçları da boş. Onun da etkenleri ayrı.
 
Her şeye rağmen maçları izlemeye gelmek isteyen varsa Tribundergi olarak başından beri turnuva alanındayız. Haber vermeniz yeterli.
 
.Kuyu'dan metrobüsle Avcılar'a, oradan mavi başlıklı minibüslerle Esenyurt'a gelip, İstinye Üni Hastanesi önünde inip oradan yürüyerek Wos Park'a ulaşılabiliyor.
 
Bu arada WTA'da kızlar ilk turlarda elenedi. Önelemede de Başak ve Melike elendi.
ATP'de dün Cem İlkel elendi. Önelemede Mert elendi. Bugün Marsel İlhan'ın maçı var.
Türk tenisçileri açısından iyi bir dönem yaşanmıyor.
 
WTA'da İpek Öz kaybedip elenmesine rağmen ortaya çok umut veren bir performans koydu.
İpek Öz'den geleceket iyi haberler alabiliriz gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Demirci67" dedi ki;

Tribünler bomboş.

turnuvanın özeti bu
parayla vs ile turnuva düzenlenmez bu bir kültür işi.vermesinler bize organizasyon turnuva vs.katarda bile daha fazla ilgi oluyor 5. dünya ülkesiyi resmen
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Tribünler bomboş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Kadınlar teklerde Türk tenisçi kalmadı. Maalesef 2. tur göremeden elendi hepsi.
En çarpıcı performans İpek Öz'den geldi. Kortta inanılmaz sakin ve dirençli bir oyun ortaya koydu. 600'lü sıralarda İpek Öz, ilk defa ilk 100'den bir tenisci ile oynadı. Kendisi de farkın farkında. Ancak tecrübe. İpek Öz'ün yolu açık.
 
Çağla, Ayla ve Başak bekleneni veremediler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
20 Nisan tarihinde Spring Loaded isimli bir Apple etkinliği yapılacak. İşte bu etkinlik kapsamında yeni tasarıma...