#
#
Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer, UEFA’dan gelen cezanın kötünün iyisi olduğunu söyledi. İşbecer yönetim kurulu olarak 9 ayda anca bu kadarını başarabildiklerini, cezanın küçülmesinin iyi haber olarak görülmesi gerektiğini, ortadan kalkmadığı için ortada bir başarı hikayesinden söz edilemeyeceğini bildirdi.
03/03/2016 - 16:20
Lig Radyo’da Mehmet Ayan ile Ayan Beyan programına katılıp açıklamalarda bulunan İşbecer 9 aydır insanüstü bir gayretle UEFA’dan gelebilecek cezayı hafifletmek için çaba gösterdiklerini söyledi.
 
Fatih İşbecer’in açıklamalarının satırbaşları şöyle
 
“İlk konuşulanların sonrasında gelinen nokta kötünün iyisidir. Daha uzun süreli net men gündemdeydi. Sevke 1 artı 1 olarak gidip oradan 1 yıl ile çıkmak başarıdır. Çünkü konu, camiada görmesi gereken ilgiyi görmedi, gündeme geç girdi! Yıllarca süren sıkıntılı dönemde çiğnenen anlaşmayı 9 ayda bu hale getirmek tatsız ancak motivasyonumuzu kırmayacak kadar kontrol edilebilir bir durumdur. Yönetim olarak böyle bir cezayı yediğimiz için kahroluyoruz! Derdimiz maalesef geçmişte UEFA’          ya çok iyi anlatılamamış! Keşke daha doğru ve şeffaf bilgi akışı sağlanabilseydi. Takip döneminde çiğnenen kriterlerin varlığını sürekli vurguluyorlar. Bugünden sonra da finansal kriterleri uygulamaya devam etmemizi emrediyorlar.”
 
Sportif Durum 
“Bu yıl bilinen nedenlerden ötürü başarısız bir durumdayız. Ancak Avrupa bileti alacağız. Gelecek yıl da şampiyonlar ligine gideceğiz. Şampiyonluğun önümüzdeki sezon en büyük adayı biziz. Bir takım her yıl aynı başarı çizgisini gösteremez. G.Saray başarısını transfere dayalı bir sistem ile kurmuş. UEFA zaten bu nedenle ceza verdi. Geldiğimizde 1 milyar lira borç vardı. Dolayısıyla her mevkiiye 2-3 adam alamıyorsun, alamayacaksın. Bundan sonra da maaş bütçelerine azami dikkat edilecek.
 
Oyuncuların maaş durumu
 “Oyuncularımızdan fedakarlık isteme durumu yönetim kurulunda karar verilmesi gereken bir konu. Bu konuda yönetimin henüz bir fikir birliği yok!”
 
Burak Yılmaz 
“Endüstride beyaz kontrat kağıtları esastır. Burak teklif gelince Mustafa hocaya ayrılmak istediğini söylemiş. Israrcı oldu ve gitmeye karar verdi. O zaman sizin de yönetim olarak çok da yapacağınız bir şey olmuyor. İnşallah Çin’de de kral olur Burak.
 
Hamit Altıntop 
“Hamit Altıntop’u inşallah bir G.Saray taraftarı olarak kontratının son bölümünde birkaç maçlığına da olsa sahada izlemeyi çok isterim!”
 
Mustafa Denizli 
“Hocamızın ayrılacağını maç sonu röportajında öğrendim. Çok şaşırdım. Kendi hür iradesiyle bu beyanda bulundu. Kendisi ile devam ‘etmeme’ niyetimiz yoktu. Salı günü başkanımız görüştü. Kontrattaki edimleri de sağolsun yerine getirdi. Anlaşmaya uygun hareket etti. 4.5 milyon dolarlık 1.5 yıllık anlaşmasının %30’u peşin ödenmişti. Çalışmadığı kısmı iade etti. Biz G.Saray’ın her kuruşuna sahip çıkıyoruz. Hocanın parası etrafında döndürülen tartışmayı anlayamıyorum. Burası halen Prandelli’nin tazminatını ödüyor!”
 
Yeni Hoca
 “Belli kriterlerimiz var. Türk olup olmama durumu, yaş, sistem kurma, Türk kültürüne uygunluk vs. türü. Bu konuda adayları puanlıyoruz. Konuyla ilgili bugün yarın kısa bir listemiz olacak. İlgili hocalarla temasa geçeceğiz. Anlaşıldığı takdirde hoca göreve hemen başlayacak. Önümüzdeki yıllara dönük bir isim aradığımızdan ötürü acele etmiyoruz. Arayışımız gelecek yıl sonrasını kurmak yolundadır!”
 
Kaynak: ligradyo
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Geçtiğimiz günlerde halihazırdaki versiyonlarının üretiminin durdurulmasıya gündem olan...