#
#
Vicente Del Bosque, terör tehditlerine rağmen şampiyonanın Fransa'da yapılması taraftarı.
17/11/2015 - 14:59
İspanya Milli Futbol Takımı, Belçika ile deplasmanda oynayacağı hazırlık maçının terör tehdidinden dolayı güvenlik gerekçesiyle iptal edilmesinin ardından Madrid'e geldi. Futbolcular ve teknik heyet, Barajas Havaalanı'nda kendilerini bekleyen gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Futbolculardan bazıları kendi araçlarıyla bazıları da milli takım otobüsüyle havaalanından ayrıldı.
 
Bu arada, İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Maçın iptal sebeplerini tamamen bilmesek de tahmin edebiliyoruz. Maçı oynamayı umuyorduk. Yılın son maçıydı ve bunu oynamak gerekirdi ama güvenlik gerekçeleri çok güçlüydü.'' dedi.
 
Maçın oynanmayacağı belli olunca İspanya'ya erken dönmeyi tercih ettiklerini aktaran Del Bosque, ''Kesinlikle bir korku yaşamadık. Otelde rahattık ve hiçbir sorun yaşamadık. Sakin bir şekilde antrenmanımızı yaptık ve normal hazırlığımızı tamamladık ancak yetkililer, seyircilerin, futbolcuların ve herkesin güvenliğini garanti edemeyeceklerine kanaat getirdiler.'' ifadelerini kullandı.
 
Del Bosque, ''Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Şampiyonası ile ilgili sorulara ise İnsanları eğlendirmek ve spor yapmak için buradayız. Maçlar tamamen normal şartlarda yapılmalı. İnşallah Avrupa Şampiyonası Fransa'da ve tamamen normal koşullarda yapılır.'' cevabını verdi.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Açık ara dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp, iki önemli...