#
#
​İngiltere katı İsveç savunmasını önce Maguire’ın sonra Dele Alli’nin kafa vuruşlarıyla geçerken Pickford kalesinde devleşerek yarı finali getirdi.
07/07/2018 - 19:23
Düşük tempolu, pozisyon ve heyecan açısından tarafsız izleyicileri memnun etmeyen bir çeyrek final maçı izledik. Katı savunma futboluna devam eden İsveç, İngiltere karşısında 30. dakikaya kadar maçı dengede götürmeyi başardı. İngiltere ise taktik disiplinden feragat etmeden İsveç karşısında gol pozisyonları yakalamaya çalıştı ancak başarısız oldu. 30. dakikada kornerden gelen topu ağlara gönderen Harry Maguire ile 1-0 öne geçen İngilizler, ilk yarının sonuna doğru Sterling ile net gol şansları yakalasalar da genç oyuncunun hatalı tercihleri yüzünden 2. golü bulamadılar.
 
İkinci yarının hemen başında net bir gol fırsatı bulan İsveç, Berg’in kafa vuruşuyla gole çok yaklaştı fakat Pickford başarılı bir kurtarış gerçekleştirdi. Maç 59. dakikaya kadar İngiltere’nin kontrolü altında orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Lingard’ın ortasına arka direkte vuran Dele Alli takımına ikinci golü getirdi. Tur şansını iyice zora sokan İsveç daha fazla risk alsa da yakaladığı şanslarda karşısında yine Pickford’ı buldu. İngiltere’nin fazla yorulmadan üçüncü golü aradığı anlarda ise hücumdaki oyuncuların anlaşmazlığı fırsatların boşa gitmesine yol açtı.
 
İngiltere, Euro 1996’dan bu yana ilk kez büyük bir turnuvada, 1990’dan beri ise ilk kez Dünya Kupası’nda yarı finale ulaşmayı başardı.
 
 
Maçın Öne Çıkan Oyuncusu: Jordan Pickford
İkinci yarının ilk dakikasından itibaren yaptığı kritik kurtarışlarla İsveç’in maça ortak olmasına belki de geri döndürmesine engel oldu. Dele Alli’yle ikinci golü bulana kadar İngiltere, Pickford sayesinde rahat bir nefes aldı.
 
Maçın Akılda Kalan Anı: Dublör
Gareth Southgate’e benzeyen ve onun gibi giyinen birisinin maçın devre arasında tribünlerde taraftarlarla fotoğraf çektirmesi maçın eğlenceli anlarındandı.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple‘ın yeni iPad Pro ailesi pazarda büyük ses getirdi. Ancak bu modeller tek başına kalmayacak. Çünkü...