#
#
Fransa'nın gözbebeği, şimdiden devlerin yakın takibi altında.
01/07/2013 - 12:09
Avrupa'nın büyük liglerinde uzun yıllardır önlibero ihtiyacını karşılayan Fransa üretimi durdurmaya niyetli değil. Bir dönem 'Patrick Viera tipi' orta saha oyuncusu modelinin trend olmasına önayak olan Fransızlar, aradan geçen yıllarda Vieralar'ın yeni versiyonlarını geliştrimeye başladı. Geoffrey Kondogbia ise Fransızların son harikalarından yalnızca birisi.
 
Lens altyapısında yetişen ve aynı zamanda Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşı olan Kondogbia, 17 yaşındayken profesyonel oldu ve Lens forması giymeye başladı. Ligue 2'de düzenli forma giydiği dönemde İspanyaol Sevilla ekibinin dikkatini çeken genç oyuncu, açıklanmayan ancak 3 milyon euro olduğu konuşulan bir bedelle İspanya'nın yolunu tuttu. Özellikle ligin ikinci yarısında adaptasyonu sağlayan oyuncu, 17 kez ilk 11'de başladığı sezonda toplam 31 maçta forma giydi ve gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
 
Zirve liglerde düzenli forma giymeleriyle diğer yaşıtlarından ayrılan Fransız oyuncular henüz beklenen seviyeye çıkabilmiş değiller. Ancak Kondogbia'nın durumu biraz daha farklı. Fransa U-20 Milli Takımı Teknik Direktörü Pierre Mankowski tarafından asıl mevkisi olan önlibero yerine forvet arkası, sol kanat, sağa kanat, ikinci forvet gibi mevkilerde forma verilen oyuncu elinden geleni yapmasına karşın beklentilerin uzağında kaldı. Juventus forması giyen Paul Pogba ile partner olması beklenen oyuncu, Jordan Veretout'nun gösterdiği iyi performans sonrası, takım içerisinde kendisine yer bulmaya çalışıyor.
 
Turnuvanın sonucu ne olursa olsun ve Fransa ne yaparsa yapsın, Kondogbia'nın geleceği oldukça parlak. İspanya ile birlikte Avrupa'nın en parlak jenerasyonlarından birine sahip olan Fransa'nın üst yaş gruplarında bu ve benzeri turnuvaların muadillerini kazanması muhtemel. Daha şimdiden adı Real Madrid, Chelsea ve Manchester United gibi devlerle anılan Kondogbia'nın bunların bir parçası olacağından, kimsenin kuşkusu yok...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Vivo, X50 serisi iki model üzerinde çalışıyor....