#
#
Mazide bugün, Kuzey Londra şaştı, kaldı.
04/01/2013 - 12:56

4 Ocak 2005 tarihinde Kuzey Londra temsilcisi Tottenham, White Hart Line'de Manchester United'ı konuk etti. Karşılaşma 0-0'lık skorla sonuçlanmasına rağmen ev sahibinde Pedro Mendes'in golü güme gitti.. 

United, Londra gelene kadar son 9 maçın 8'sini kazanarak büyük bir çıkış yakalamıştı. United'ın hızlı gelişen atakları Tottenham kalecisi Paul Robinson'un ellerinde eriyip gidiyordu. Ev sahibi ise maçın başından 89. dakikaya kadar gole pek fazla yaklaşamadı. Genelde kendi yarı alanında kalesini savundu.

Ancak dakikalar 89'u bulduğunda Portekizli orta alan oyuncusu Pedro Mendes topu gökyüzüne dikerek United kalesine yolladı. O ne vuruş.. Bir vurdu, pir vurdu.. Havada saniyelerce süzülen meşin yuvarlak, genç kaleci Roy Carroll'un hata yapması ile birlikte tam United ağlarıyla buluşucaktı ki Kuzey İrlandalı kaleci son bir hamle ile meşin yuvarlağın ağlarla kucaklaşmasına engel oldu. Lakin engel oldu olmasına ancak pozisyonun tekrarına bakıldığında meşin yuvarlak neredeyse tam 1 metre United kalesinin içerisindeydi. 

Taraftarlar gol diye sevinç çığlıkları atarken hakem Mark Clattenburg orta noktayı göstermedi. Pozisyonun ardından kaleci Carroll'un bile yüzünde oldukça şaşkın bir ifade vardı. Maç sonunda öfkeli Tottenhamlı tarafrarlar hakemi suçlarken, futbol yorumcuları ise bir an önce FİFA'nın gol çizgisi uygulamasını hayata geçirmesi gerektiğini öne sürdüler.

İşte, hakemin gözünden kaçan o gol; 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
NASA, Ankara şehrinin uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaştı. NASA’nın Instagram...