#
#
Borussia Dortmund forması giyen Nuri Şahin, Galatasaray'ı 4-0 yendikleri maçın ardından NTV Spor'un sorularını yanıtladı.
24/10/2014 - 12:40
Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile oynadıkları maç sonrası Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcumuz Nuri Şahin, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.
 
4-0 kazanmalarına rağmen Galatasaray maçının kolay geçmediğini vurgulayan Nuri Şahin, "Galatasaray'ı çok iyi analiz ettik. Bunun faydasını da sahada gördüğümüzü düşünüyorum. 4-0'a baktığımızda kolay bir maç gibi görünse de hiç kolay olmadı. İlk dakikalarda Galatasaray'ın taraftar baskısı, alışkın olmadığımız şeylerdi. Tabii ki erken gol işe yaradı. Ondan sonraki bölümde de hem tecrübemizle hem de kalitemizle güzel bir galibiyet aldık" dedi.
 
Türkiye'de bir istikrar sorunu olduğunun altını çizen Nuri, "Hocamız Jürgen Kloop'un söylediği gibi, Türkiye'de bir istikrar eksikliği var. Son zamanlarda altyapı konusunda en iyi örnek Belçika. Almanya, Belçika, Hollanda gibi ülkeleri altyapı konusunda örnek alabiliriz" diye konuştu.
 
Türkiye Ligi'nin kalitesini artıracak yabancı oyunculara gerek olduğunu vurgulayan milli futbolcumuz, "Kaliteli yabancılar Türk futbolu için çok önemli. Türk futbolunun kalitesini artırabilecek yabancılar gelmesi gerekiyor. Hagi ve Alex gibi oyuncular lazım. Baktığımızda Hagi döneminde Türk futboluna birçok Türk oyuncu da kazandırıldı. Alex de kendi etrafında oynadığı Türk futbolcularını büyüttü" ifadelerini kullandı.
 
Türkiye'de en çok Olcay Şahan'ın beğendiğini ve onu Thomas Müller'e benzettiğini söyleyen Nuri Şahin, "Süper Lig'de Beşiktaş, puan olarak iyi durumda. Olcay Şahan, benim çok sevdiğim bir kardeşim. Haftada 3-4 kez kendisiyle konuşuyoruz. Türkiye'nin Thomas Müller'i gibi oldu. Hiç yoktan gol atan bir oyuncu. Türkiye Ligi bu sezon hem kaliteli, hem de çekişmeli olacak" şeklinde konuştu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İngiltere merkezli olarak tanıtılan yeni Audi e-tron paketleri, kendi içerisinde barındırdığı...