#
#
Grup aşaması bugün tamamlanıyor ve son 16 turundaki eşleşmeler de belli oluyor. Gruplardaki olasılıkları ve muhtemel eşleşmeleri sizler için değerlendirdik.
29/06/2013 - 16:54

A-B-C-D gruplarında sıralamalar belli oldu ve bugün E ve F gruplarında oynanacak karşılaşmalar sonrasında grup aşaması tamamen sona erecek ve son 16 turuyla turnuvaya devam edilecek.4 grupta maçlarını tamamlayan ekipler rakiplerini bekliyor ve kalan iki grup her şeye gebe. 

E Grubu: E Grubu'nda Irak-Şili ve İngiltere-Mısır mücadeleleri oynanacak. Irak ve Şili 4'er puana sahip iken, İngiltere 2 ve Mısır 0 puanda. Irak-Şili karşılaşmasını kazanan takım arkasına bakmadan grup liderliğini garanti alacak. Berabere kalmaları durumunda ise İngiltere maçından çıkacak sonuç grup liderini belirleyecek. Eğer İngiltere Mısır'ı 2 farklı mağlup ederse grup liderliğine oturacak, bu maçtan farklı bir sonuç çıkarsa da rakibinden daha fazla gol attığı için averajları eşit olmasına rağmen Irak grup lideri olacak. Mısır ise İngiltere'yi en az 2 farkla mağlup edip, en iyi 3.ler kontenjanından bir üst tura yükselmeyi bekleyecek.

İngiltere Mısır'ı tek farklı mağlup eder ve Irak-Şili maçı berabere biterse, ortaya enteresan bir tablo çıkacak. 3 takım da 5 puan ve +1 averaja sahip olacak ve sıralamalar, daha fazla gol atan takımın üstte yer alacağı bir formatta şekillenecek. Irak 4, Şili ve İngiltere 3'er gole sahip. Gol sayılarında eşitlik olması durumunda ise üst sırada yer alan takımı kura çekiminden çıkacak sonuç belirleyecek. Şu pozisyonda sadece Irak'ın bir avantajı bulunuyor çünkü rakibi Şili'den 1 gol fazlası var ve beraberlik durumunda her türlü Şili'nin üzerinde yer alacak.

F Grubu: F Grubu'nda taşlar yerine daha net bir şekilde oturmuş durumda. 4 puanlı ve +3 averajlı Özbekistan, 3 puan ve +1 averajlı Uruguay ile karşılaşacak. 4 puan ve +1 averajlı Hırvatistan ise, 0 puan ve -5 averaja sahip Yeni Zelanda ile mücadele edecek. Özbekler Uruguay'ı yenmeleri durumunda, grup liderliği için Hırvatlar'ın aradaki 2 averajlık farkı kapatmamasını bekleyecek. Özbekistan-Uruguay maçı berabere biterse ya da Uruguay kazanırsa, Hırvatistan kazanması durumunda grubu lider tamamlayacak.

Yeni Zelanda ise Hırvatistan'ı mağlup ederek, Özbekistan'ın da Uruguay'ı mağlup etmesini bekleyecek ve böylece en iyi 3.ler arasında yer alarak bir üst tura yükselmeyi bekleyecek. Ancak Uruguay ile aralarında 6 gollük bir averaj farkı var ve işleri bu durumda bir hayli zor.

Özbekistan ve Hırvatistan maçlarını kazanırsa ve hem gol hem de averaj rakamlarında eşitlik olursa, grup liderini yine kura çekimi belirleyecek. Örneğin 1-0'lık Özbekistan galibiyeti ve 3-0'lık Hırvatistan galibiyeti gibi.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefonlardaki ekran kırılmaları kullanıcıların en sık karşılaştığı...