#
#
ABD, ikinci maçında Şili karşısına çıkacak ama gözler üst üste altıncı Dünya Kupası maçında gol atmaya çalışacak olan Lloyd’un üzerinde olacak.
15/06/2019 - 18:29
Kadın futbolunun en önemli figürlerinden biri Carli Lloyd… 36 yaşındaki tecrübenin sayısız rekoru  ve ödülü bulunuyor. Dünya Kupası finalinde hat-trick yapan ilk ve tek oyuncu olması ve finalde attığı gollerden birinin güzelliği hâlâ hafızalarda...
 
Buna rağmen Lloyd durmuyor. 2019 Dünya Kupası’nda da kadroda yer bulan oyuncu, Tayland maçında oyuna sonradan girmesine rağmen bir gol kaydetmeyi başardı. Bu gol, maçın 13. golüydü. Yani belki de pek önemli değildi. Fakat o gol Lloyd'u Şili maçı öncesi bir rekorun tek sahibi yapma noktasına getirdi.
 
 
Dünya Kupası tarihinde arka arkaya oynadığı beş maçta gol atan bir oyuncu vardı. Alman golcü Birgit Prinz, 2003 Dünya Kupası’nda grupta oynadığı Kanada, Japonya ve Arjantin maçlarında birer gol kaydetmişti. Çeyrek finlde Rusya’ya iki gol atan Prinz, yarı final maçının son dakikalarında da ABD’yi boş geçmedi. Beş maç üst üste gol atan başarılı oyuncu finalde sessiz kalsa da hem takımını şampiyonluğa taşıdı hem turnuvanın en golcü ismi oldu.
 
 
Lloyd ise 2015 Dünya Kupası’na sessiz başlamıştı. Grup aşamasını boş geçen oyuncu, sonradan açıldı. İkinci turda Kolombiya ağlarını penaltıdan havalandırdı. Çeyrek finalde Çin’i yıkan isim oldu. Yarı finalde yine penaltıdan Almanya’ya golünü attı. Asıl resitalini ise finalde yaptı. Japonya ağlarını 13 dakika içinde attığı üç golle sarsan golcü oyuncu, unutulmaz performanslardan birine imza attı.
 
Lloyd, 2019 Dünya Kupası'na da golle başladı. Tayland maçının son anlarında golünü atınca üst üste beş Dünya Kupası maçında gol atmış oldu. Şu an bir rekorun ortağı konumunda. Eğer Şili karşısında da fileleri havalandırırsa rekorun tek sahibi olacak. Fakat bunun için öncelikle sahaya çıkması lazım. Lloyd artık ABD takımının ilk 11 oyuncusu değil. Daha çok kenardan gelerek katkıda bulunmaya devam ediyor. Fakat Christiane Endler gibi bir kaleciye sahip olan Şili, Tayland kadar kolay olmayacaktır.  
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Koronavirüs salgını sebebi ile dibi gören otomotiv sektörünü bir nebze canlandırmak için...