#
#
Gençlerbirliği alt yapısından yetişen önemli oyuncular..
18/02/2013 - 22:59
Bu seneye kadar Gençlerbirliği alt yapısından birçok yetenekli oyuncu çıktı, hala çıkmaya devam ediyor.
 
http://www.tribundergi.com/g/337/398/b/02192013023459_92c97.jpg
 
Yukarıdaki oyunculardan Kerem Akbaba (Bursa Nilüferspor) haricindeki tüm oyuncular Süper Lig'deki bazı takımlarda mücadele ediyor. Bu Gençlerbirliği'nin ne kadar sağlam bir alt yapıya sahip olduğunun göstergesi.
  
Gençlerbirliği alt yapısından çıkıp 4 büyük takıma giden oyuncular, kendilerinden şuana kadar istenileni veremediler. Soner Aydoğdu, Trabzonspor'a giderken, Orhan Şam ise Fenerbahçe'ye transfer oldu.
 
Orhan Şam, Fenerbahçe'de Gökhan Gönül'ün alternatifi konumunda. Bu sene Gökhan'ın sakat ve cezalı olduğu maçlarda, yakaladığı şansı değerlendirdiği söylenemez. Orhan Şam'ın oynadığı maçlarda ne Gökhan'ın bindirmelerini yapabildi, ne de Gökhan'ın kademeye girmelerini..Bir hayal kırıklığı olarak nitelendirebiliriz.
 
Soner Aydoğdu, Türkiye'de büyük takımların transfer etmek istediği orta saha oyuncularından biriydi. Alper Potuk ile birlikte geleceğin en iyi orta saha oyuncularından biri olarak gösteriliyordu. Fenerbahçe'den ve Galatasaray'dan gelen teklifleri reddeden İlhan Cavcav, Soner'i sezon öncesi Trabzonspor'a sattı. Transferden sonra Colman ve Zokora'dan öğrenecekleri ile bir İstanbul takımına transfer olur görüşündeydi birçok kişi. Ancak kendisi de Orhan gibi bir hayal kırıklığı oldu ve ilk sezonunda Trabzonspor'da bekleneni veremedi.
 
Artun, daha 19 yaşında olmasına rağmen adından bahsettirmeye başladı ve beklentinin yükselmesine sebebiyet verdi. Artun Akçakın, Gençlerbirliği alt yapıda takımlarının elde ettiği başarılarının çoğunda adı var. Geçen sezon Hacettepespor'da attığı 24 gol ile dikkatleri üzerine çeken Artun, bu sezon Gençlerbirliği A Takımı'na yükseldi ve kupa maçlarında görev aldığı 3 maçta 7 gol atarak, kendisini bir kez daha kanıtladı. Eğer böyle devam ederse, Türkiye'nin yeni bir Hakan Şükür'ü olabilir. 
 
Yazıdaki fotoğraflar ve tablolardaki bilgiler TFF tarafından çıkarılan Futbol Gelişim Bülteni 6. sayısından alınmıştır.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en büyük alışveriş platformlarından Amazon, dikkat çeken bir oyun platformu...