#
#
Kupanın sürprizlerinden İsveç, uzun zaman sonra kupa hedefinde ilk kez bu kadar ciddi ilerleyen İngiltere ile karşı karşıya.
07/07/2018 - 16:11
Çeyrek final başarısı bile ülkeyi mutlu etmeye yeten İsveç, İngiltere’nin karşısına sürpriz için çıkacak. Özellikle savunmasıyla alkış toplayan Kuzeylilere karşı penaltılardaki makus talihini yenmeyi başaran İngiltere favori. 
 
Almanya’nın olduğu gruptan lider olarak çıkan İsveç, son 16’da İsviçre’yi elemeyi başardı ve çeyrek final sürprizini gerçekleştirdi. İsviçre maçında cezasını çeken Sebastian Larsson takıma dönecek ve orta saha yeniden alışılmış düzenle devam edecek. İsveç teknik direktörü Janne Anderson, çocukluğunda İngiltere maçlarıyla büyüdüğünü ve İngiltere’yi ikinci ülkesi olarak gördüğünü açıklayıp kendi adına duygusal bir maça çıkacağını belirtti.
 
Grupta Meksika’yı 3-0 devirdiği maçtaki formunu tutturması durumunda İngiltere’yi ciddi şekilde zorlaması beklenen İsveç’in kupada öne çıkan savunmasını maç boyu disiplinli bir şekilde sürdürmesi bekleniyor.
 
İngiltere ise penaltılarla tur atlayıp Kolombiya’yı eledi. Grupta bilerek ikinci olup bu yolu tercih ederek doğru yapıp yapmadıkları bu maç sonunda netleşecek. En azından çeyrek finalde Brezilya’dan kurtulmuş oldular ama yarı finaldeki Hırvatistan ihtimali de epey korkutucu bir hal almaya başladı zira Brezilya ve Fransa gibi muhtemel rakiplere oranla Hırvatistan’ın formu daha iyi.
 
Daha fazla yıldızın ve üst düzey ismin bulunduğu kadrolarla hayal ettiği başarılara bir türlü ulaşamayan İngilizler, “düşük profilli” gözüken kadroyla çok daha iyi bir performansla ilerliyorlar. Genç kadronun çeyrek finalde elenmesi normal şartlarda kabul edilebilir bir durumdu ancak ağır favori oldukları İsveç karşısında yarı final biletini alamazlarsa şu ana kadarki bahar havası yerini kış mevsimine bırakabilir.
 
İngiliz basınının kaos odaklı gazeteleri iyi performanslarda bile kötü bir şey bulmuşken İsveç’e elenen bir takımı çok daha kolay harcarlar. İngiltere, medya baskısının da stresini yaşayacağı maçta turu kolay elde edebilir mi bunu izleyip yaşayarak göreceğiz. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Kısa süre önce ilk basın görseli ortaya çıkan Samsung Galaxy Tab S5e, resmi olarak tanıtıldı....