#
#
Aralık ayında Fatsa’da ‘Geleceğe Işık Tut’ adlı sosyal sorumluluk projesine başlayan Lukoil Türkiye, 5’inci okul ziyaretini gerçekleştirdi. Şirket, ünlü spor spikeri Ersin Düzen ile birlikte Konya’daki Güneysu Mehmetali İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul öğrencilerine giyim, oyuncak, forma, top gibi birçok hediye dağıtan Lukoil Türkiye, öğrencilere sporla dolu, unutamayacakları bir gün yaşattı.
20/04/2016 - 12:56
Aralık ayında Fatsa’da ''Geleceğe Işık Tut'' adlı sosyal sorumluluk projesine başlayan Lukoil Türkiye, 5’inci okul ziyaretini gerçekleştirdi. Şirket, ünlü spor spikeri Ersin Düzen ile birlikte Konya’daki Güneysu Mehmetali İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul öğrencilerine giyim, oyuncak, forma, top gibi birçok hediye dağıtan Lukoil Türkiye, öğrencilere sporla dolu, unutamayacakları bir gün yaşattı.
 
Dünya üzerinde 27 ülkede 6 bine yakın akaryakıt istasyonuna sahip olan ve 2006 yılından bu yana da Türkiye’de faaliyet gösteren Lukoil, 2015’te ''Geleceğe Işık Tut'' adlı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bu kez Konya’daki Güneysu Mehmetali İlkokulu öğrencilerinin spor malzemesi gibi eksiklerini giderdi.
 
http://funkyimg.com/i/2aXz4.jpg
 
2014 yılından bu yana dört büyük kulübe ve Göztepe'ye sponsor olan şirket bu etkinlikte farklı yarışmalar da düzenledi. Öğrencileri arasında ‘Futbol aşkı’ temalı bir resim yarışması düzenleyen şirket, kazanan öğrencilere top ve forma dağıttı.
 
Türkiye’nin tanınmış spor yorumcusu ve gazeteci Ersin Düzen’in de konuk olarak yer aldığı etkinlikte, Düzen de öğrencilere futbol içerikli sorulardan oluşan bir yarışma düzenledi. Yarışma sorularına doğru yanıt veren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğrencilerle konuşan, onları dinleyen ve ders çalışmaya motive eden Düzen sayesinde çocukları spora teşvik etme açısından da güzel bir fırsat yakalanmış oldu.
 
http://funkyimg.com/i/2aXza.jpg
 
Dünyada spor ve çocuk odaklı farklı projeler yaptıklarını söyleyen LUKOIL Türkiye CEO'su Alexander Terletskiy Türkiye’de ise Aralık ayından Fatsa’da başlattıkları bu proje kapsamında bugüne kadar 4 okulu ziyaret ettiklerini ve çocukları sevindirdiklerini anlattı. Konya’da çocuklara spor kıyafetler, ayakkabılar, kulüp formaları, toplar hediye edildiğini söyleyen Terletskiy, projeye en büyük desteği veren ve iki büyük kutu kıyafet yollayan Galatasaray’a, Güneysu Mehmetali İlkokulu müdürü Hasan Küçükçiftçi'ye, okul öğretmenleri Gülşen Yıldız ve Mehmet Karaöz'e etkinlik nedeniyle gösterdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.
 
Her ay bir okulu ziyaret etme hedefinde olduklarını da belirten Terletskiy, bundan sonraki okullara da spor adamlarıyla birlikte gitme niyetleri olduğunun altını çizdi. 
 
http://funkyimg.com/i/2aXz8.jpg
 

http://funkyimg.com/i/2aXze.jpg
 
http://funkyimg.com/i/2aXz9.jpg
 
LUKOIL HAKKINDA

PAO Lukoil, dünya petrol üretiminin yüzde 2’ni gerçekleştiren ve kanıtlanmış rezervlerinin yüzde 1’ni elinde bulunduran dünyanın en büyük dikey bütünleşik özel petrol ve gaz şirketlerinden biri. Lukoil Grubu’nun ana faaliyetleri: petrol ve gaz arama ve üretim faaliyetleri, petrol ve petrokimya ürünleri, elektriğin üretimi ve satışı olarak sıralanıyor. Rusya’nın yakıt ve enerji sektöründe kilit rol oynayan şirketin, petrol üretimi ve işleme payı yüzde 16’nın üzerinde. 2015 yılı sonuçlarına göre Rusya’nın en çok vergi ödeyen ikinci büyük şirketi konumunda olan Lukoil, dünya çapında 40’tan fazla ülkede de faaliyet gösteriyor. Şirketin Rusya, Doğu ve Batı Avrupa ülkelerinde modern rafineri ve petrokimya tesisleri bulunuyor. 2015 sonu itibariyle Lukoil’ın satış ağı 63 Rusya bölgesinin yanı sıra Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da 20 ülkeyi kapsıyor. Şirketin, Rusya ve diğer 20 ülkede, ‘Lukoil’ markası altında faaliyet gösteren 5500’ün üzerinde benzin istasyonu var. Lukoil ayrıca, 14 ülkede kendi ürünü olan ‘EKTO’ yakıtının pazarlamasını da gerçekleştiriyor.
 
LUKOIL Türkiye ise, ülkenin dört bir yanına dağılmış olan 600 istasyonu ile, kaliteli ürün ve hizmeti müşterilerine sunuyor. Yıllık 600 bin metreküplük perakende satışı ile Türkiye pazarındaki büyük oyunculardan olan LUKOIL, perakendede rekabet ettiği markalara toptan pazarda ayrıca ikmal yaparak, Türkiye pazarı akaryakıt tüketiminin önemlice bir bölümünü karşılıyor. LUKOIL 2014 yılından bu yana Türk sporuna büyük destek veriyor. Okullardaki öğrencilere yaptığı yardımlarla toplumsal sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan şirket, çevre konusunda çalışmalar yürütüyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Oyun telefonu modeli Asus ROG Phone 2’nin yakında yerini alacak Asus ROG Phone 3 için yeni değerler netlik kazanmış...