#
#
Takımın kötü gidişini protesto etmek ve yönetimi istifaya davet etmek isteyen taraftarı polis dağıttı.
05/02/2017 - 16:54
Bağımsız Gaziantepspor Taraftarı, sosyal medyadan haberleşerek yönetim istifa eylemi düzenlemek istedi. OHAL nedeniyle emniyet topluluğa müdahale etti ve bazı taraftarları gözaltına aldı.
 
Emniyet, bildiri okunmasına da izin vermedi. 
 
İstifa Bildirisi: 
Bizler tek sevdası Gaziantepspor olan ve bu takım için her fedakârlığı yapan, tek amacı Gaziantepspor'un menfaati ve bu takımın sevgisini gelecek kuşaklara taşımak ve yaşatmak olan bir oluşum olarak bu kötü gidişe itiraz ediyoruz. Öncelikle bilinmelidir ki bu kulübün tek sahibi taraftarıdır. Yönetimi de teknik direktörü de futbolcusu da geçicidir.
 
26 yıldır aralıksız süper ligde mücadele eden takımımızı İbrahim Kızıl zulmünden kurtarmanın zamanı geldi de geçiyor. 11 yıldır başkan olan İbrahim Kızıl yönetiminin tek başarısı 2011/ 2012 sezonunda UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak ve Türkiye Kupası'nda yarı final oynamaktır. Bu başarılı sezonun cezasını da bonservis bedelleri ve futbolcu maaşlarının düzenli ödenmemesi veya hiç ödenmemesi nedeniyle Avrupa kupalarından men alarak ödedik. Gaziantepspor'un İbrahim Kızıl yönetiminde geçirdiği huzurlu tek bir sezon olmamıştır. Gaziantepsporumuzun adı şirketine para aktarma, küme düşme adayı, amatör teknik direktör demeçleri ve hatalı transferlerle anılır olmuştur. Mevcut Gaziantepspor yönetimi tesisleşme ve kurumsallaşma adına olumlu adımlar atamamış ve bu yönetimle saygınlık ve referans kaybı yaşamıştır.
 
 
Bizler de çok iyi biliyoruz ki seçimle gelen seçimle gider ama mevcut şartlarda İbrahim Kızıl'ın karşısına aday çıkmasının imkânı yoktur. Gaziantepspor başkanlık sisteminde oy kullanan üyelerin tamamı İbrahim Kızıl'ın adamlarıdır. İbrahim Kızıl yönetimi kulübe üye alımı yapmamaktadır. Bizler kulübe üyeliklerin açılmasını istiyoruz! Üyelik açılmazsa ve Kızıl yönetimi sonraki seçime tek aday olarak çıkarsa bu şehirde spor biter ve şehir ile takımın bağı tamamen kopar. Herkes şunu iyi bilsin ki Gaziantepspor tribünlerinin boş olma sebebi şehrin İbrahim Kızıl yönetimini protesto etmesidir.
 
Sözümüz yönetime...
Her tepkide taraftara ''ırkçı'' dediğiniz, her başarısızlıkta şehrin ileri gelenlerine ''destek olmuyorsunuz, para verin, vermiyorsanız susun'' dediğiniz ve başarısızlığınızı kabul etmediğiniz için ''Antep'in başına Antepli gelsin!'' Bizler iyi biliyoruz ki Gaziantepli, kulübü onuru gibi yönetir.
 
Sözümüz iş adamlarına...
Şu kadar ihracat yaptık diye övünen iş adamlarımız; takımınız eriyor bitiyor görmüyor musunuz? Yok mu 'ben yönetime talibim' diyecek bir Gaziantepli Şahin? Bu takımı ve taraftarı kaderine terk etmek yakışıyor mu sizlere? O kadar iş adamının içinden birisi çıkıp ''yönetime talibim'' diyemiyorsa yazıklar olsun yaptığınız ihracata... Büyükşehir Gaziantepspor'a yatırım yapıp Gaziantepspor'u unutanlar yanılgı içindedir. Bizler Gaziantepspor'dan vazgeçmeyeceğiz.
 
Gaziantep'in İbrahim Kızıl yönetimiyle barışmasının imkânı yoktur. Eğer mevcut yönetim bu şehre hizmet ettiğini düşünüyorsa istifada bir hizmettir. İbrahim Kızıl yönetiminin yanlışlarını yazmayan veya yazamayan yerel medyamız bu kötü gidişe göz yummaktadır. Bu yönetimine ses çıkarmayan herkes kötü gidişten sorumludur. Son olarak tüm Gaziantepsporluları tribüne davet ediyoruz. Gidecek ve bu takımdan vazgeçecek olan yönetimdir.
 
Saygılarımızla.
BAĞIMSIZ GAZİANTEPSPOR TARAFTARLARI

Süleyman Can

yazılım mühendisliği öğrencisi ve gaziantep sporunun takipçisi.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Geçtiğimiz mart ayında 5G destekli Nokia 8.3’ü tanıtan HMD Global, çok yakında Nokia 2.4...